Największe rabaty na samochód

0

Który producent z waszych doświadczeń daje największy rabat na samochód brany w leasing na firmę?

4

Maybach

3

Jeśli weźmiesz od razu flotę przynajmniej 30 szt, to możesz negocjować indywidualne warunki rabatowania.

4

Potwierdzam słowa @cerrato, np. Solaris jest znany z dużych rabatów przy zamówieniach od 30 sztuk w górę.

3

To ja trochę merytorycznie spróbuję. Rabaty i ceny nie zależą od marki tylko od konkretnego modelu auta, jego sprzedaży, nadprodukcji i planach cenowych producenta i konkretnego dilera. Także trzeba jeździć, sprawdzać, negocjować. Przykład: nawet droga jak na takie auta Skoda Kodiaq jako nowy model. Jej cena poza drobny rabatem "na zachętę" była nie negocjowlana, bo popyt był taki, że ludzie oczekiwali na wyprodukowanie po 9 miesięcy.

3

Nie mam pojęcia, który producent daje największy rabat, ale dużych rabatów można szukać pod koniec roku. Wyprzedaże roczników czasem zaczynają się już w końcem października, ale nie jest to reguła nawet w obrębie jednej marki, wszystko zależy od dealera samochodowego. Kolejna ważna informacja, większy rabat dostaniesz na samochód, który jest już wyprodukowany, niż taki który sam sobie złożyłeś z konfiguratora. Warto też czasem popytać o ceny samochodów demonstracyjnych, miałem okazję jechać samochodem skonfigurowanym za 142 tysiące, przebieg jak wysiadałem z jazdy próbnej był coś w granicach 300 - 350km, cena, jaką mi zaproponowano za ten samochód była w okolicach 105 tysięcy.

Także polecam popatrzeć u dealerów, co mają, a na co trzeba długo czekać.

0

Brałem leasing rok temu i największy rabat dostałem u znajomego sprzedawcy ;)
Przemyśl też sobie czy konieczne potrzebujesz nowe auto, może zamiast nowego klasy średniej lepiej 2-3 letnie klasy wyższej?
Pamiętaj że auto najwięcej na wartości traci w momencie wyjazdu z salonu.

2

Dobra, ponieważ widzę, że kilka osób odpowiedział serio na to całkowicie niedorzeczne pytanie, wyjaśnię dlaczego jest ono zupełnie z czapy:

1) Rabaty to kwestia sprzedawcy. Z nim ustalasz model, opcje i cenę. Leasing to jest sposób finansowania, ale sprzedawcy nie obchodzi, czy weźmiesz leasing, kredyt, pożyczysz kasę od babci czy sprzedasz nerkę. Sprzedawca składa Ci ofertę na wybrane auto w określonej cenie, a sposób finansowania zakupu nie ma nic wspólnego z tą ofertą. Twoje pytanie jest trochę w stylu "który z namiotów sportowych wytrzyma silny wiatr, jeśli chcę go kupić na raty" :P

2) Przy samochodzie, zwłaszcza nowym i kupowanym w leasingu, cena nie jest kluczowym aspektem. Wszystkie samochody z porównywalnej półki, kosztują podobnie. Różnica tych 10-20 tysięcy odbije się co miesiąc różnicą jakichś 2 stówek wysokości raty leasingowej, więc tragedii nie ma, zwłaszcza dla kogoś, kto chce kupić nowe auto. Więc zamiast patrzeć na cenę, zastanów się, na jakim samochodzie Ci zależy, a potem wyślij do kilku dealerów zapytanie o ofertę.

3) Mamy końcówkę roku. Jeśli chcesz obniżyć cenę zakupu, to poczekaj na wyprzedać rocznika. Oczywiście - będziesz miał lekko ograniczony wybór/dostępność, ale jeśli polujesz na coś w miarę standardowego w zakresie konfiguracji, to będziesz mógł ładne kilkanaście procent zaoszczędzić

4) Pytanie o rabat jest bez sensu. Powiedzmy, że chcesz kupić Mondeo, ale okaże się, że KIA daje lepsze rabaty. To co - przeskoczysz z upragnionego Forda do KIA, bo tamci lepiej się zrabatowali? Poza tym sam rabat jeszcze o niczym nam nie mówi, bo jak chcesz to mogę Ci sprzedać 20 letnie Seicento za 35000$ z 60% rabatem :P Patrz na cenę ostateczną i pamiętaj, żeby porównywać podobne konfiguracje, bo ta sama marka i model może mieć 2x różnicę w cenie w zależności od wybranego wyposażenia. Poza tym takie porównanie między markami jest utrudnione, bo każdy model występuje w kilku wersjach wyposażenia, do których można jeszcze dodawać różne elementy. I coś, co w jednej marce jest standardem, w innej jest ale w określonej wersji wyposażenia, a jeszcze inna może mieć to jedynie jako opcję dodatkową.

0

Ja ugrałem samochód z 110k do niecałych 90k. Był to model na specjalne zamówienie. Dostałem większy rabat, bo wziąłem leasing u dealera.

1

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała po wpisie @iddqd. Mianowicie, im więcej usług u dealera wybierzecie (leasing, ubezpieczenie OC/AC, GAP) tym automatycznie większy rabat.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0