Jaki internet na studia?

0

Planujemy wynajęcie mieszkania/stancji w Warszawie. Zastanawiam się tylko nad wyborem Internetu. Czy pójść w kierunku kablowego - co wiąże się pewnie z umową, ale jakościowo szybko i bezproblemowo. Czy może w kierunku internetu mobilnego? Wówczas jakaś oferta z dużym transferem. Jak to u was wygląda?

0

Dużo zależy od lokalizacji. UPC daje teraz ofertę na 9 miesięcy, poza tym zawsze w ofercie mieli umowy na czas nieokreślony. Ja obecnie płace 80zł za 500/30 - umowa na 9 miesiecy. Wcześniej płaciłem 70 za 120/10. Limity są kiepskie, nigdy nie polecam, a jak już potrzebujesz mobilnego to lepiej weź zwykły abonament na telefon z pakietem gb i rób z telefonu router.

0

W dużych ośrodkach miejskich nie powinno być problemów z dostępem do LTE - a co za tym idzie, do zadowalających prędkości. Oczywiście są takie godziny szczytu, że wszyscy na raz korzystają i może być trochę wolniej, tego nie da się przeskoczyć, ale mobilność ma swoje zalety.
Wielu operatorów przewodowych, kablowych ma dosyć elastyczne oferty dla studentów. Oferty z umowami na czas nieokreślony. Dosyć wygodnym narzędziem do weryfikacji dostępności ofert pod określonym adresem jest https://panwybierak.pl/ - podajesz miasto, adres, ulicę i na tej podstawie wyszukiwane są dostępne oferty z parametrami takimi jak szybkość czy czas trwania umowy.

2

LTE może ma dobry transfer, ale ma słabe pingi. Poniżej 35ms raczej nie zejdzie, a może być więcej. Jak masz słaby sygnał, duże obciążenie sieci, to może iść w 100+ ms.

Z kolei transfer zależy mocno od miejsca. Są takie miejsca u mnie w Warszawie, gdzie mimo silnego sygnału przepustowość jest na poziomie 1-4 Mb/s, a są takie, gdzie śmiga 40-70 Mb/s. Trzeba pamiętać, że pojedyncza komórka daje 300 Mb/s które rozkłada się na wszystkich zalogowanych w niej użytkowników.

0

u nas niestety ta infrastruktura nadal jest fatalna, średnia to 2-3MB/s realnej prędkości :/

0

Hej,
raczej podepnij się na sztywno, moim zdaniem powinno być dużo stabilniej :) Korzystałem parę lat ze sztywnego łącza, bez większych problemów, a jak zamierzasz dłużej studiować, to umowa nie powinna być problemem. Zawsze można komuś ewentualnie próbować odsprzedać łącze, w razie rezygnacji ze studiów. Zasługą LTE jest mobilność łącza, można korzystać w dowolnym miejscu. Ale i na to można znaleźć radę, kupujesz router, kartę telefoniczną, szukasz atrakcyjnej oferty w Telefonii, i hulaj dusza, biegasz po mieście z laptopem, i sprawdzasz online maile ;)

0

A czym się różni "internet na studia" od zwyczajnego internetu? Planujesz ściągać tylko wysyłać maile, ściągać PDFy i ewentualnie oglądać plan zajęć?

0

Najpierw poszukaj czy nie ma tam jakiegoś lokalnego dostawcy oferującego umowę z na czas nieokreślony/z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

0

Osobiście to odradzam Netię bo ich usługa działa jak za karę, nowy router, nowy laptop... masakra
Przerywa, zwalnia... nie wiem czy to jakiś grubszy problem czy tylko u mnie...

0

upc oferuje umowe na okres bezterminowy z 3 mies. okresem wypowiedzenia... ale robotnicy są różni... u mnie chcieli rozwalać gniaydko, bo to ma dzialac a nie wygladac to im podziękowałem.

Z tego powodu polecam mobilny orange albo play. Plus jest drogi. W playu za 50 zł masz nielimitowany internet na miesiac na karte, w orange na karteza 50 zł dostajesz 75 GB (po ywkupieniu pakietów) Kup se starter orange i play i zobacz gdzie łapiesz najszybsze LTE.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1