Gdzie na studia?

0

Witam
Jestem w II klasie LO na profilu inżynier-informatyk.
Tydzień temu miejsce miał nasz półmetek i uświadomiłem sobie że bliżej do końca niż dalej - chodzi od edukację w szkole średniej oczywiście :D

I tu o pomoc zwracam się do was drodzy forumowicze. Jakie studia wybrać? Na jakiej uczelni i jaki kierunek?

Jeśli chodzi o moją drogę edukacji programowania to mam za sobą 4 lata kodowania (tak, zacząłem w gimnazjum). Najpierw był czysty C++ (po drodze zakochałem się w starych komputerach i coś tam pisałem w BASIC'u na Commodore 64), poznałem bibliotekę Allegro5 i kilka gierek mniej lub bardziej udanych stworzyłem. Następnie poznałem Javę (no i zabawa z tworzeniem aplikacji na Androida) a podczas pierwszego roku w LO Pascal i makra w Excelu (ale to przecież BASIC :D ). Po pierwszym roku w szkole średniej stwierdziłem że z 3 letnim doświadczeniem można by zacząć pisać coś dla kogoś za $ - no i wrzuciłem ogłoszenie na OLX.pl - nie powiem mam już za sobą kilku zadowolonych klientów :)

2

Informatyka. Stanford, MIT, Harvard, nie powinieneś żałować. ;)

0

Tak z ciekawości co to za liceum że są profile inżynier-informatyk ?

0

@tdudzik Myślę że masz rację ale wolę coś w PL :)

@IceHeart Liceum Ogólnokształcące w Bobowej a co w tym dziwnego?

0

Masz blisko do Krakowa, więc AGH => iet lub ewentualnie eaiib, albo UJ (nie pamiętam, który wydział jest 'tym lepszym' ;) )

2
BigZ25 napisał(a):

@IceHeart Liceum Ogólnokształcące w Bobowej a co w tym dziwnego?

Prawdopodobnie to, że inżynier to tytuł, który otrzymuje się po ukończeniu I stopnia studiów technicznych, a nie liceum.
Wieje ściemą i jakimś nieudolnym marketingiem ze strony szkoły.

0

Nie no przecież szkoła może sobie nazwać profil tak jak chce. Wiele szkół profil mat-int / mat-fiz nazywa politechnicznym, sugerując tym samym że ten profil przygotowuje pod studia politechniczne. Analogicznie zgaduje że profil inżynier-informatyk ma przygotowywać do studiów informatycznych oraz inżynierskich, czyli jest to zwykły mat-fiz-inf ;]

0

W moim liceum mat-geo-ang było nazwane "ekonomiczno-techniczny" XD

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0