Nauka matematyki

0

Potrzebuję porady.
W tym roku idę na informatykę, przerabiam C/C++ ale z matematyką odstaję, pozostały 3 miesiące i zacząłem przerabiać liceum ( o odświeżeniu wiedzy nie ma mowy bo zwyczajnie już to zapomniałem ) Powinienem skupić się na wybranych działach i przejść do analizy czy przerabiać wszystko po kolei?
Pierwszy semestr to matematyka dyskretna od następnego dochodzą kolejne działy.

0

To może przyłóż się do matematyki dyskretnej? Moim zdaniem nie ma sensu teraz przypominać sobie wszystkiego, a przy okazji nauki matmy dyskretnej na pewno wiele rzeczy, o których zapomniałeś przypomni Ci się. Poza tym na pierwszym roku studiów, w większości uczelni technicznych jest jeszcze algebra (analiza to chyba później, już nie pamiętam) więc już masz dwie rzeczy :)

0

Bez dobrego opanowania tego co było w liceum to marnie to widzę.

0

@grzesiek51114 Masz rację ale algebra i grafy są od 2 semestru więc jest trochę czasu, studia wybrałem zaoczne a wszystko sam robię, jestem po zabiegu więc mam trochę tego czasu o dobrego wykorzystania.

0

Nauke można rozpoczać w każdym wieku. Nie ma czegoś takiego że ktoś ma lepsze predyspozycje. Jak chcesz to się nauczysz. Przeczytasz masę książek, popytasz masę ludzi.. Tak samo z programowaniem. Ja ucyzłem się robić markowe wino http://winotokaj.pl/wina-wytrawne/59-wino-chardonnay.html z ksiązek a nigdy nie miałem z tym styczności dla chcącego nic trudnego.

0

Jeśli chodzi o studia bardziej informatyczne, to zazwyczaj masz na nich analizę matematyczną, algebrę, statystykę, probabilistykę i dyskretną.

Co do samej matmy to na studiach będziesz TRZEBA znać to, co w liceum. Ot zwykła funkcja kwadratowa i liczenie miejsc zerowych - potrzebne (z głowy):

  • na algebrze przy liczeniu wyznaczników macierzy z parametrem
  • analiza - liczenie miejsc zerowych wielomianów
  • statystyka - przydaje się przy estymatorach kwadratowych (liczenie średnich kwadratowych)
  • probabilistyka - wystarczy, że wykładowca zada kwadratową funkcję prawdopodobieństwa (unormowaną)

Przy dyskretnej trochę mniej kojarzą - ale pewnie też jest.

0

Nie straszcie chłopaka, dużo zależy do jakiej uczelni trafi. Jak jakieś małe miasto to nie ma potrzeby przejmować się tym co było "kiedyś tam". Ja sobie nic nie przypominałem i jakoś zdałem analizę :P

0

@Webowiec oni nie straszą, mają rację, statystykę, ekonometrię, mogę sobie wywalić ale reszty nie pamiętam, wyleciało i ciężko się to odświeża.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1