Przyjazna emigracja z minimalną ilościa formalności

0

Tak trochę w ramach ciekawostki w stosunku do ostatnich wydarzeń - Czy istnieją jakieś ciekawe kraje do których emigracja jest mało problematyczna, nie wymaga to duzej ilości papierkowych formalności, nie ma żadnych wiz i pozwoleń na pracę - wiadomo w duuuzym uproszczeniu, ponieważ coś tak bajecznie sie rysujacego pewnie nie istnieje :(

Chodzi mi o jakąś interesującą alternatywe dla programistów - gdzie powiedzmy jedynym poważniejszym i oczywistym wymaganiem byłaby oczywiście większa kwota pieniedzy na start - coś egzotycznego, ciekawego, ale w miarę cywilizowanego - oczywiscie odrzucamy przy tym bezproblematyczne kraje europy zachodniej oraz Stany, Kanade i Australie - gdzie z formalnosciami jest masa roboty. Ktoś cos?

0

Np Kajmany

Wystarczy się pochwalić rocznym dochodem w wysokości co najmniej 150 tys. dol. i zainwestować w nieruchomość 300 tys. dol., a drugie 300 tys. w jakąś lokalną spółkę.

http://www.dziennik.com/weekend/artykul/jak-wejsc-do-podatkowego-raju

nie ma za co :)

0

Jeśli nie ciepłe kraje i za razem egzotycznego to ...Proponuję antarktydę spokój, na łeb deszcz nie pada a i z laserka nikt do ciebie nie strzela ( ). A jak masz jeszcze piniundze to możesz sobie kupić internet i masz wszystko co człowiekowi potrzebne do szczęścia.

0

do których emigracja jest mało problematyczna
Musiałbyś sprecyzować wymagania: co to znaczy „emigracja”?

Prawo do stałego pobytu?
Prawo do podjęcia pracy?
Pełne obywatelstwo?
Obywatelstwo dla dzieci?

To są osobne sprawy, i w różnych krajach jest z nimi różnie.

A na Antarktydę to bym chętnie pojechał, ale na kilka miesięcy max. Najlepiej zimowych u nas (letnich tam) to i zimna człowiek specjalnie nie odczuje, bo się nie musi wybijać z rocznego cyklu temperatur.

0

Precyzując - opcja dla świeżego juniora bez rodziny na plecach.
No chodzi mi o jakąś ciekawą odskocznie od tego co podałem powyżej gdzie bedzie można podjąc legalnie pracę przy jak najmniejszych formalnościach (bez zabawy w jakies zdalne opcje - co też na moim etapie jest lekko problematyczne). Stały pobyt po iluś tam latach mile widziany - a żadne obywatelstwa mnie na razie nie interesują ;)

0

Gibraltar? Z tego co słyszałem zarobki wyższe niż w sąsiedniej Hiszpanii. Jakieś pozwolenia trzeba, ale jak dostanie się pracę to też i pozwolenie. Nie daleko z Polski i dosyć egzotycznie, bo klimat śródziemnomorski.
http://www.wykop.pl/link/1210623/praca-w-branzy-it-na-gibraltarze/

Jeśli szukasz pracy, to pewnie nie interesują ciebie miejsca, skąd niektórzy programiści pracują zdalnie: Tajlandia, Bali, Brazylia.

0

Kanada wcale nie ma aż tak dużo roboty. Na start dostajesz niemal pełne prawa obywatela, z wyjątkiem głosowania. Natomiast z bardziej egzotycznych to jest Dubaj - z tym że oferty programistyczne niższego szczebla są całkowicie oblężone przez Hindusów i płacą grosze - natomiast stanowiska specjalistyczne czy kierownicze to zupełnie inna bajka.

0

jaka masz specjalizacje, wyksztalcenie, poziom angielskiego?
polecam wysoko rozwiniete kraje azjatyckie, korporacje zalatwiaja wszelkie papierki, jedyne co musisz zrobic to dac pare podpisow.

0

dawno juz nie ma kraju rad

0

Jeśli nie widziałeś, to pooglądaj sobie filmy na kanale YT "programista na wakacjach". Przyjemnie się ogląda - gość jeździ po świecie i pracuje najczęściej zdalnie i opowiada o tym jak żyje mu się w danym kraju. Jak zdobędę trochę doświadczenia, to chciałbym też zobaczyć jak żyje się w innych miejscach, choć Polska naprawdę mi odpowiada za sprawą klimatu chociażby.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1