Którą z tych 2 książek wybrać?

0

Cześć :) Mój jakże miłosierny starszy brat powiedział, że sprezentuje mi dowolnie wybraną książkę. Jako, że trafiła się taka okazja kupię jedną z tych dwóch:

http://helion.pl/ksiazki/zend[...]-wlodzimierz-gajda,zendfr.htm

http://helion.pl/ksiazki/php-[...]-wlodzimierz-gajda,aplphp.htm

W obydwu tematach jestem raczkujący (tzn. o MVC znam teorię, o Zendzie przepatrzyłem jakieś tam tutoriale ale nie próbowałem nic robić). Zdaje sobie sprawę, że Zend Framework jest oparty na MVC i stąd moje pytanie: najpierw opanować materiał o MVC z tej drugiej książki czy lepiej od razu zabrać się za ZF?

0

Musisz być wielkim fanem Włodzimierza Gajdy.

Jeśli znasz PHP to wziąłbym od razu Zend. Jeśli nie to nie ma się co pchać w wysokopoziomowe frameworki tylko brać PHP, MySQL i MVC..

0

Powiem tak: nie jestem maniakiem PHP aczkolwiek z języków, z którymi miałem do tej pory styczność najbardziej przypadł i do gustu i największą przyszłość wiązałbym z nim. Jeśli coś sobie wymyślę to w PHP umiem to stworzyć w krótszym lub dłuższym czasie, z większą lub mniejszą ilością zerknięć do książek lub tutoriali. Nie jestem fanatykiem uczenia się funkcji na pamięć - jeśli mam patent jak coś zrobić to doczytam gdzieś ewentualne braki i to rozwiążę.

0

Miałem na myśli np. kolejność parametrów jakie przyjmuje itp. ;) Z tego co obiło mi się kiedyś o uszy taka właśnie znajomość jest wymagana przy robieniu np certyfikatu Zend coś tam :P

0
Tezcatlipoca napisał(a)

Jeśli nie to nie ma się co pchać w wysokopoziomowe frameworki tylko brać PHP, MySQL i MVC..

Nie ma co się w PHP pchać ; )

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0