Którą ścieżkę wybrać?

0

Witam,

od przeszło czterech miesięcy uczę się intensywnie programowania i kodowania. Do tej pory ogarnąłem HTML+CSS, JS, i najpopularniejsze frameworki typu Bootstrap czy jQuery. Niedawno zacząłem rozglądać się za pracą lub stażem w kierunku front-endu w Warszawie, ale z tego co widzę konkurencja jest dosyć spora jeśli chodzi o entry-level, a ofert na czysty front-end z podstawowymi umiejętnościami jest jak na lekarstwo. Chciałbym się gdzieś zaczepić możliwie jak najszybciej, stąd moje pytanie - czy pod kątem znalezienia pracy lepszym wyborem będzie kontynuowanie nauki w dotychczasowym kierunku (z naciskiem na frameworki JS typu Angular), czy warto się jednak poświęcić ten czas na poznanie innego języka (a jeśli tak to jakiego? PHP? Ruby? C#?).

Pozdrawiam.

0

Baw się z angularem jeśli ci się to podoba. Tutaj brak ludzi i to sporo. jquery to banał, każdy fullstack ci to zakoduje.

0

No i nie daj sobie wmówić, że musisz znać cały stack technologii. Ja ten bullshit słysze w koło na okrągło. Skup sie na wybranym temacie, np. front (angular). Ja ostatnio ogarniałem "przeglądarkowe" bazy danych(niestety musiałem, choc nie chciałem :P). Po analizie obecnych open sourcowych rozwiązań tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że osoby, które robią coś sensownego skupiają się na jednym temacie i sie w nim specjalizują.

Chyba najlepsza rada, jaką kiedys mógłby mi ktoś dać to take your time.

1

Moim zdaniem warto wybrać to co Cię bardziej kręci, co Ci siada, wtedy będzie Ci się łatwiej rozwijać, bo patrząc po ofertach to i na froncie i z tyłu roboty jest sporo.
Jak chcesz się uczyć czegoś na fali z JSa to - moim zdaniem - obecnie lepiej jest postawić na Reacta. Ofert pracy bardzo dużo a przynajmniej wiesz na czym stoisz. Angular to obecnie trochę niewiadoma - 1.x powoli odchodzi do lamusa. Oczywiście ktoś będzie musiał ogarniać to co już zostało w nim napisane, więc ludzie, którzy poświęcili na niego czas będą mieć jeszcze robotę, ale żeby teraz uczyć się go od podstaw? Dla mnie to kolejny powód żeby się go NIE uczyć. Angular 2 jeszcze nie wyszedł, więc nie wiadomo czy się przyjmie. Nie wiadomo też czy nie zostanie nagle ubity ;)
Mimo wszystko polecam spróbowanie kilku różnych narzędzi i wybranie tego, które Ci najbardziej pasuje. Robota robotą, ale fajnie zostawić sobie miejsce na dłubianie w tym co się lubi :) Wyrobisz sobie też lepszy ogląd na niektóre sprawy, dobrze jest potrafić ocenić wady i zalety tego co się używa. Gadałem jakiś czas temu z kolesiem, dla którego nie istniało nic poza Angularem, uważał, że jest idealny, perfekcyjny i najlepszy, wad nie ma...

0

No tak, zainteresowania są dobre, ale to zawsze mogę robić po godzinach jeżeli okaże się, że to co robię mi niekoniecznie odpowiada albo znajdę coś lepszego. W tej chwili niestety muszę zwracać szczególną uwagę na kwestie ekonomiczne, więc tym samym najbardziej istotne jest dla mnie jak najszybsze zahaczenie się gdziekolwiek, na kapryszenie przyjdzie czas później :)

1

React jest dużo lepszy w twojej sytuacji. Odsyłam do artykułu naszego rodaka:

That section is quite clear: there are thousands Angular1 developers with experience in Angular1 who will go to learn Angular2. The job market for newbies will be much harder for Angular2 developers than ReactJS.

(...)

ReactJS is quite young so it’s hard to even find a developer for a company with more than 1 year of ReactJS experience. Most of Angular1 devs will add in their job experience 3+ years even though the Angular2 framework is so different from its parent v1.

https://www.quora.com/Is-React-killing-Angular
https://www.quora.com/Should-[...]ularJS/answer/Kamil-Przeorski

0
Wybitny Krawiec napisał(a):

Do tej pory ogarnąłem (..) JS,

Jesteś moim mistrzem, ogarnąć JS w ogóle to wyczyn, a w 3 miesiące to ekstraklasa.

0

Jak to mówią.. im dalej w las tym więcej drzew :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0