Gra nadająca się dla 6-letniego dziecka

0

Muszę napisać do szkoły grę nadającą się dla 6-letniego dziecka. Tylko brakuje mi pomysłów. Myślałem o nauce angielskiego, ale to chyba nie jest zbyt dobry pomysł. Co o tym myślicie?

PS. Gra nie może zawierać tekstu (najwięcej start, itp.).

0

Najlepiej jakbyś wykorzystał w tym celu jakieś zwierzątka, dzieciaki to uwielbiają (przynajmniej ja je lubiłem w tym wieku ;-)
Co do gry, to raczej nic zręcznościowego nie powinno być, ale może jakieś coś z nauką liter?

Może jakaś nauka prostych działań matematycznych przez zobrazowanie? Np. pociąg ma przewieźć 9 jabłek i ma 3 wagony, po ile jablek należy wrzucić do każdego wagonu, aby było dobrze, i te jabłka trzeba by było wrzucać do wagonu.

0

I użyj do tego ładnych kolorów i barw tak ,żeby przyciągały uwagę dziecka. Zawsze można coś takiego połączyć z nauką angielskiego czy matematyki jak pisał kolega wyżej.
Np coś takiego: masz obrazek 2 cukierki + jeden cukierek = ile to jest? itp

0

Albo daj im policzyć całkę ;]
Fakt, to co Odyn jest ważne, kolory. Dlatego np Angry Birds osiągnęło taki sukces, bo mają naprawdę przyjemne kolory

0

Hahaha całkę :D dobre :D

Ale i tak wszystko zależy od dziecka bo 7 letni syn mojej kuzynki gra na konsoli w Gear of wars 2 i elegancko to ogarnia :D

0

mój brat w wieku 5 lat czytał płynnie, przy czym z pisaniem na kartce miał problemy (na klawiaturze szło mu to całkiem nieźle :P). Nauczył się właśnie dzięki temu, że w grach były napisy. Wydaje mi się, że dzieci które nie będą zmuszane przez sytuacje do nauki czytania i myślenia będą głupsze.

0

może jakiś RPG? na przykład szukanie czapki: http://www.joemonster.org/art[...]piajaca_ksiazeczka_dla_dzieci

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0