Język programowania dla dziecka 12 lat

0

Chce aby syn zaczął uczyć się jakiegoś języka programowania, sam programuje w Javie i zaczynam JS/React ( bardziej hobbystycznie). Jak zacznie od Javy to może trochę się zniechęcić więc myślę że JS i react będzie dobrym wyborem. Jak opanuje to będzie mógł nawet dla siebie tworzyć aplikacji mobilne w react native czy jakieś portale. Ogólnie myśli aby iść w kierunku tworzenia gier albo robotykę. Jakie są wsze zdania i dlaczego ?

1

jak chcesz robotykę to kup zestaw arduino + jakiś robot
https://botland.com.pl/zestawy-i-kursy-forbot/7868-forbot-zestaw-do-budowy-robota-kurs-on-line-5903351240130.html?cd=18298825651&ad=&kd=&gclid=Cj0KCQjwj7CZBhDHARIsAPPWv3eY38ASxvlFJEah3tlAUCBmT05ln0Wb7bvOc5BUJDiYhdfFwSt0ZG0aAg2XEALw_wcB

tylko arduino osobno. Gierce to faktycznie JS jak przeglądarkowo albo C++(nie rób mu tego) albo jakiś C# bo unity.

2

Ogólnie mówi się:

  • Python jak ogranie
  • Scratch jak nie ogarnie

No, ale to na desktopa wszystko a nie na mobilki. Mobilki mocno zawężają. Poza tym to dla Androida teraz chyba Kotlin jest na topie, a nie Java. A Kotlin ma trochę przyjaźniejszą składnię niż rozwlekła (barokowa) Java. Piszesz:

fun main(args : Array<String>) {
    println("Hello, World!")
}

i działa bez żadnych klas i innych głupot

5

Chce aby syn zaczął uczyć się jakiegoś języka programowania, sam programuje w Javie i zaczynam JS/React ( bardziej hobbystycznie).

Stary, nie psuj mu życia. Żonę też będziesz mu szukał?

0
Dev007 napisał(a):

Chce aby syn zaczął uczyć się jakiegoś języka programowania,

revcorey napisał(a):

jak chcesz robotykę to kup zestaw arduino + jakiś robot

No nie, statystycznie ekosystem arduino niczego porządnego 90% ludzi nie nauczył.

@KamilAdam:

Kotlin nie jest dobry wyborem na tym etapie "abstrakcji" a raczej jej braku. Najpierw "dotkniecie palcami" czyli o małej dawce abstrakcji

Python jest dbd wyborem, nawet sa w helionie przeslicznie ksiazki dla starszych dzieci

0
ZrobieDobrze napisał(a):

Kotlin nie jest dobry wyborem na tym etapie "abstrakcji" a raczej jej braku. Najpierw "dotkniecie palcami" czyli o małej dawce abstrakcji

Python jest dbd wyborem, nawet sa w helionie przeslicznie ksiazki dla starszych dzieci

Po pierwsze - nie rozumiem jaka jest przewaga Pythona nad Kotlinem (chyba dynamiczne typowanie tylko)
Po drugie - Op chce żeby syn pisał apki na Androida. Da się pisac apki na Androida w Pythonie?

1

Jeśli interesują go głównie aplikacje mobilne to lepszym wyborem według mnie byłby Flutter niż React Native, bo trochę bez sensu uczyć się najpierw podstaw htmla. css, potem javascriptu i zwykłego reacta skoro na samym starcie nie będzie mu to potrzebne.

0

Jeśli całkiem na początek to może to w formie zabawy: https://www.humblebundle.com/games/level-up-and-learn-programming-games ?
A potem c# w unity żeby sobie porobił gierki. Jak się wkręci to sam pozna temat, inne języki i sobie wybierze. W C# może spokojnie zostać, da się nawet pisać aplikacje mobilne, z tym że jest to trochę trudniejsze - nie ma dobrej dokumentacji, praktycznie trzeba czytać dokumentację javy i samemu tłumaczyć sobie kod.
Fajnie na początku jak od razu widać efekty i może robić to co chce, robienie gier jest moim zdaniem najlepszym wkręceniem się w temat, efekty widać od razu i satysfakcja jest duża. Co ma robić w pythonie? Jest niby pygame, ale nie wiem czy to dobry wybór

0

12 lat to normalny wiek już i może być Java, właściwie to co woli. Jeżeli Ty chcesz, żeby się uczył, a on nie chce, to nie będzie sukcesów. Ja bym uczył na początek do olimpiady informatycznej juniorów, a później do zwykłej, chociaż te zadania z głównej olimpiady przerastają większość programistów, ale są ciekawe ogólnie.

0

On chce się uczyć ale nie ma sprecyzoanej drogi. Nie wie czy to będzie robotyka czy gry. Z mojego punktu widzenia react jest na tyle ciekawy że sam coś w tym wieku może sklepać dla siebie czy to stronę czy aplikację mobilna i mieć to "namacalne". Java bardziej backendowo i sam teraz pisze trochę w react - native i jest bardziej przyjemnie niż Java chodź Java bardzo lubię. Głównym powodem jest to ze coś napisze i mogę zobaczyć to na telefonie przekilkać itp. O Pythonie tez myślałem że podobno jest przyjemny dla dzieci.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1