Wybór matur

0

Do końca września trzeba zadeklarować jakie chce się zdawać matury. Z wyborem studiów wycelowałem dość ambitnie, chcę się dostać na infę na Polibude Warszawską (MiNi najlepiej). I tu trzeba zdać podstawowy polski, z tym problemu nie będzie, byleby zdać, rozszerzony angielski, tu też raczej problemów nie będzie.
Co do rozszerzonej matmy, wyrobie się z powtórzeniami i Kiełbasą pewnie do stycznia, codziennie robie zadania przez 2 - 3h dziennie, żeby to rozszerznie zdać na te ~85%. Mój problem jest taki, że na politechnikę trzeba zdawać rozszerzenie z fizyki albo z informatyki, co będzie się liczyło tak samo jak matma. Od dwóch lat piszę w PHP, ale raczej takie "praktyczne" rzeczy niż jakieś zadania z algorytmiki (choć i to oczywiście trochę nauczyło mnie rozwiązywać takie logiczne zadania jakie są na maturze). Jednak czytałem wiele opinii że matura z infy jest trudna, mało czasu, niska zdawalność itp :P Jak to z tym jest? Może lepiej tą fizyke zdawać? Z fizyki zbyt pewnie się nie czuje, ale sporo rzeczy mnie z tego interesuje i mógłbym się zacząć uczyć. Tylko czy zdąże od "dość niskiego" poziomu wiedzy z fizyki nauczyć się do maja na ~85% z rozszerzenia? Jak to jest z maturą z fizyki?
Pomóżcie bo nie wiem co mam zdawać :P

0

Matura z informatyki jest stosunkowo prosta, wymagająca niewiele nauki. Kwestia zrobienia samodzielnie wszystkich zadań z poprzednich matur (trzeba skupić się na Office - Excel, Access, nawet SQL nie musisz znać, wszystkie kwerendy można wyklikać). Z fizyką w ogóle bym nie porównywał, bo jeżeli nie czujesz się w niej mocny to będzie bardzo ciężko.

0

Co do infy to z tego co czytałem są do wyboru trzy języki programowania, pascal, c++ i java? Z tych trzech bym chyba pisał w pascalu, bo trochę języka nauczyłem się w szkole. Wystarczy jakaś podstawowa znajomość tego pascala? Bo nie za bardzo mi się chce zagłębiać się w jakieś obiektowe programowanie w pascalu :) Podczas pierwszej części matury mam dostęp do komputera żeby sprawdzić czy się kod kompiluje? (bo z tego co wiem w tych kratkach pod zadaniami można po prostu kod pisać). I jeszcze jedno pytanko - excel/access na maturze? tzn?

0

Obiektowość się nie przyda, ale algorytmy a i owszem. Nie nie masz dostępu. Zadania bazodanowe.

0

Moim zdaniem brak możliwości kompilowania jest złe. To tak jakby pisać stronę www na sztywno, a potem <o prostytutka="prostytutka">

0

Na części teoretycznej nie trzeba pisać kodu, wystarczy listę kroków - tak zdecydowanie najprościej:

1. wczytaj liczbę a
2. dopóki a <= 10
   2.1 zwiększ a o 1

Lecisz na forum z pytaniem o maturę, a nawet nie spojrzałeś na żaden z arkuszy?

0

Ogólnie myśląc o studiach informatycznych należy zdawać matmę. Z drugiej matury radziłbym fizykę, w wielu uczelniach matura z fizyki jest lepiej traktowana niż matura z informatyki. Nie spotkałem się z przypadkiem, żeby matura z informatyki była ważniejsza od fizyki.

0

Spojrzałem, zrobiłem kilka zadań. w ogóle to wystarczy zdawać mature z informatyki, bez zdawania z fizyki, żeby dostać się na politechnike? Nie pcha się tam dużo ludzi po fizyce i informatyce?

0

Uczyć się będziesz 2-3h dziennie macy przez rok by osiągnąć ~75% z mat rozszerzonej??
O kur... Trzeba się wziąć za siebie.

0

Napisaem chyba że do stycznia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0