wyniki matur a studia informatyczne

0

Witam

Mam do was pytanie związane ze studiami, dokładniej gdzie mogę się dostać z takimi wynikami matur w okolicach Krakowa? Chodzi mi oczywiście o kierunek informatyczny.

matma podstawowa 80%
angielski podstawowy 50%
informatyka rozszerzona 50%

1

Zależy jak napisali inni maturzyści, którzy chcą się dostać do Krakowa.

0

coz, ja tez ide do krk na infe(jak się dostane) i mniej więcej moja matura:
matma podstawowa: 100 %
angielski podstawa: 90~~95%,
angielski rozszerzenie ~~70%

2

Nikt Wam nie powie gdzie się dostaniecie, a gdzie nie. Możecie sobie sprawdzić progi punktowe z poprzednich lat na poszczególnych uczelniach o ile są takie udostępniane.
Np. na AGH:

http://www.agh.edu.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/progi-punktowe/ 

Sprawdzacie jak się liczy, patrzycie na progi i możecie ocenić swoje ewentualne szanse na dostanie się. Politechnika też na pewno publikuje progi, więc sobie poszukajcie, są na stronie uczelni. UJ nie publikuje. Jeśli chodzi o inne uczelnie, to nie wiem.

0

Ja mam kolo:
mat roz: 80%
fiz roz: 92%
ang roz: 70%

I sie na inf nie dostane np. :P tak trudno zobaczy progi punktowe lub zadac pytanie na forum uczelni?

0

Progi z poprzednich lat są czasem mylące, np: PŚ rok temu, normalnie infa na AEiI to ok 90% z podstawy, rekrutacja na rok 2011/2012 było już 100%podstawa + ~80%roz(i to dawało wejście dopiero z listy rezerwowej). Ale to przez zmiany liczenia punktów.

0

I sie na inf nie dostane np. :P tak trudno zobaczy progi punktowe lub zadac pytanie na forum uczelni?

Jeśli mówisz o informatyce na agh, to fizyka może być wzięta zamiennie zamiast matematyki, 92% daje Ci 768, angielski 70% + około 90 lub więcej z podstawy daje 928 w sumie, czyli realne szanse na informatykę na agh.

0

Dwa lata do tyłu na informatykę na UŁ wzięli chłopka który uczył się w liceum o profilu humanistycznym i zadał na podstawie : matme ,polski. Tylko angielski zdał na rozszerzeniu :)

0

Tu i ówdzie można się dostać w ogóle bez zdawanej matematyki na maturze, bo w sumie to od niedawna jest oboiązkowa. Teraz na UJ na WFAIS biorą też ponoć wszystkich, nieważny jaki wynik mieli, ale wiadomo, że to w pewien sposób też odzwierciedla poziom. Poza tym ktoś kto miał ledwo 30% czy niewiele więcej, z całym szacunkiem, ale nie poradzi sobie na studiach, które wymagają czegokolwiek.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0