Co się sprzedaje?

0

Wiadomo, że nie żyjemy w jakiejś <ort>utopi </ort>i większość programistów nie uznaje informatyki tylko jako pasję ale też sposób na życie. Pewnie większość dobrych informatyków łatwo znajduje stałą pracę, ale ja chciałbym zapytać o to jakie umiejętności się sprzedają, zanim podejmie się stałą pracę, tzn chodzi mi o to na czym można zarobić dorywczo, coś w stylu umowa o dzieło. Jest to dobra alternatywa dla stałej roboty np dla studentów, którzy nie mają czasu na to żeby 8 godzin dziennie siedziec za ort!. Więc co waszym zdaniem się najlepiej sprzedaje? Sklepy internetowe? jakieś konkretne rodzaje programów? Piszcie opinie swoje oraz jakich technologi warto się uczyć żeby móc w tej dziedzinie działać.

0

Nie chodzi mi o świętą wojnę o to który język jest lepszy/bardziej popularny/z lepszą przyszłością ani czego warto się uczyć żeby zapewnic sobie przyszłość tylko o pojedyncze zlecenia. Jakie zlecenia są popularne.

0

Dołączam się do pytania. Co trzeba umieć, żeby pracować dorywczo, albo inaczej, co warto? Mogę nawet robić za przysłowiowego jelenia:)

0

Najwięcej w Polsce dorywczej, zdalnej pracy na zlecenie jest chyba dla programistów PHP/MySQL. Poza PHP poszukiwani są również specjaliści znający wszystkie inne popularne języki programowania C/C++, Delphi, Java, C# z tym, że takiej pracy jest zauważalnie mniej (w sensie pracy na zlecenie). Jeżeli chodzi o pracę dla studentów to najprościej porozwieszać ogłoszenia na uczelni i robić projekty innym studentom, które zadają wykładowcy. Przewagą takiego wyjścia jest fakt, że zadania często się powtarzają lub są bardzo podobne i nie trzeba się mocno napracowywać aby zarobić parę groszy. Wadą jest to, że najwięcej chętnych na gotowca jest na dzień przed ostatecznym terminem ;P

0

przeglądnij listę na http://zlecenia.przez.net/
i będziesz miał już jakiś przekrój potrzeb. Ogólnie: w necie najłatwiej załapać się na dorywcze zlecenie dot. netu właśnie. A więc flash, jakieś loga, zrobienie serwisu/skryptu, pozycjonowanie. To się chyba przewija tam najczęściej.

Dopisane:
Czyli jak programista to tak jak Adam mówi: PHP/MySQL, coby te serwisy/skrypty pisać

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0