Na co się przebranżowić?

0

Pracuje przy wizualizacji danych, z SQL, projekty w Agile, trochę Google Cloud, Python, R. W reporingu nie widzę dużych perspektyw na przyszłosć. Mam na myśli możliwości zmiany pracy są raczej małe, nie widzę dużo ofert pracy, a jak są to jest na prawdę dużo chętnych na jedno miejsce. Patrzyłam się też na analityków danych i biznesowych i widzę że ciężko jest ze znalezieniem pracy, mało ofert wielu chętnych.
Myślałam o tym, aby przebranżowić się w innej dziedzinie, bardziej technicznej. Tylko mam pytanie do Was, czy z takimi umiejętnościami jakie mam, mam szanse na wejście do innej działki? I do jakiej? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wymagałby to ode mnie dalszej nauki i rozwoju aby się zachaczyć gdzieś. Dlatego proszę Was - starszych kolegów z doświdczeniem o pomoc w nakierowniu mnie, gdzie mogłabym rozwijać się i jakie mam możliwoście. Gdzieś przwinął mi sie temat DevOps, trochę przeczytałam na ten temat i nie wiem czy byłby to właściy kierunek z moimi obecnymi umiejętnościami? Prosze o poradę i wyrozumiałosć, ponieważ jestem osobą raczkująca.

3

Data Engineering. Stack masz podobny, więc to tak jak by naturalny kierunek. Jest na to ssanie + są konkretne pieniądze.

1

Póki Scrum jest nadal modny i seksowny - zrób sobie papiery na ScrumMastera i żyj w luksusie.

Wprawdzie można się kłócić, czy to jest coś "bardziej technicznego" (w sumie - czy w ogóle to jest stanowisko techniczne), ale za to jak się wkręcisz to budżet ładnie się zepnie.

4

Jako, że robię jako konsultant AWS to mogę Ci polecić pójście w AWS'a szczególnie jeszcze głębiej w niszę Big Data w obrębie tej chmury. Mam tutaj na myśli narzędzia AWS'owe jak ten stack: S3/Kinesis/DynamoDB/RDS/EBS + Python

No i takie zagadnienia jak: serializacja, key-value access pattern, sql queries/transactions, consistent reads, czy fiexed schemas no i oczywiście pytania na certyfikat, przerobienie trochę samemu tzw. "labów" no i angielski takie B2/C1 must have.

0

@KamilAdam: mogłbyś przybliżyć mi to co napisałeś? Scrum nie jest już popularny/porządny a rynku czy masz na myśli, ze to kiepskie zajęcie, bo nie zrozumiałam .

1
Ekonomistka napisał(a):

Pracuje przy wizualizacji danych, z SQL, projekty w Agile, trochę Google Cloud, Python, R. W reporingu nie widzę dużych perspektyw na przyszłosć. Mam na myśli możliwości zmiany pracy są raczej małe,

Moje obserwacje są zgoła inne,

Patrzyłam się też na analityków danych i biznesowych i widzę że ciężko jest ze znalezieniem pracy, mało ofert wielu chętnych.

Ale na analityków biznesowych czy danych - to są bardzo różne stanowiska. Na analityka biznesowego dobrze mieć mocną wiedzę domenową. Analityk danych to w sumie to, co ty robisz (przynajmniej tak to wygląda z opisu).

Myślałam o tym, aby przebranżowić się w innej dziedzinie, bardziej technicznej. Tylko mam pytanie do Was, czy z takimi umiejętnościami jakie mam, mam szanse na wejście do innej działki? I do jakiej?

A jak jest twój poziom umiejętności, jakie wymieniłaś: SQL, Python, Google cloud.

4

jak już się przebranżowić to na coś sensownego: notariusz albo chirurg

0

Na elektryka z smart homem xD

0

@kevin_sam_w_domu: Pisałeś że pracujesz jako konsultant AWS. Mógłbyś mi przybliżyć na czym polega Twoja praca? Jeszcze zasugerowałeś mi BIG DATA - jest to nisza Twoim zdaniem, pracując z tą chmurą. Mogłabym mieć może "osobiste" pytanie. Czy to nie ryzyko wchodzić w nisze? Bardzo mało widze ofert z Bigd Data w stosunku do programistów np. z JavaScript, .NET itd. Tym samym konkurencja może być większa wiec tym bardziej cięzko może być mi ciezko się wybić. I pytanie też o $$$, czy analitycy, czy osoby pracujące jako konsultancji jak Ty, czy pracujace w Big data zarabiają spoko, jak programiści czy mniej? Często gęsto widzać oferty w tych dziedzinach z podanymi widełkami, stawki są bardziej lub mniej niższe. Chciałabym poznać Twoja opinię.

2

Pracujesz przy wizualizacji danych, "reportingu" (cokolwiek to znaczy) i zadajesz takie pytania? Internety, a szczegolnie portale z ofertami pracy powinny odpowiedziec na 90% Twoich pytan.

Ekonomistka napisał(a):

Czy to nie ryzyko wchodzić w nisze?

Ryzykiem jest robic cos czego sie nie lubi tylko dlatego, ze jest to popularne. Zreszta nazwanie big data engineerow czy cloud consultantow nisza to nieporozumienie

0

@Seken: Pytałam o subiektywną opinie/ subiektywne zdanie w tym temacie aby skonfrontować ze swoja (czyli zwykła dyskusja). Subiektywnej opinii osoby, które się pytałam nie znajdę w żadnej ofercie pracy ;)

1

Ja zauwazylem 3 pytania:

  1. na czym polega praca aws consultanta.
  2. Jak wygladaja zarobki.
  3. Czy wchodzenie w nisze jest ryzykiem.

Odpowiedzi na pierwsze pytanie jest milion w google, opis jednej osoby nic Ci nie da, bo w firmach bardzo roznie to wyglada wiec chyba lepiej miec troche szersza perspektywe. Na drugie odpowiadaja job boardy. Trzecie nawet nie wiem co oznacza, zycie to nie jest zaden rpg ze jak wybierzesz sobie klase to juz nie mozesz jej zmienic.

Zostaly juz Ci przedstawione alternatywy i potencjalne sciezki rozwoju, ale nikt decyzji za Ciebie nie podejmie. Zaraz skonczy sie to na stereotypowym nowicjuszu, ktory zamiast uczyc sie programowania przez pol roku czyta "za i przeciw" kazdego jezyka programowania.

Rob to co lubisz i badz w tym dobra, a pieniadze i oferty pracy same przyjda :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1