Codereview & Kariera

0

Jakiś czas temu prosiłem o code review mojego kodu, aby wiedzieć mniej więcej na czym stoje, swoją drogą była w większej mierze pozytywna za co dziękuje.

Jako, że będę chciał aplikować na Juniora/staż w Javie to brak jakiegokolwiek projektu w Springu/Webie który byłby wart pokazania to chyba nie najlepszy pomysł.

Napisałem więc niewielki projekt prostej biblioteki i znów bardzo bym prosił o codereview. Działa on mniej więcej tak:

Dostępne role:

 • Guest (niezalogowany)

  • może: przeglądać dostępne książki i ich kategorie.
 • User

  • może: ściągać zawartość książek w pdf
  • moze: like'ować, oznaczać jako przeczytane i do przeczytania książki.
 • Admin

  • może: dodawać książki, kategorie,
  • może: manipulować użytkownikami, kategoriami

Backend (Spring Boot, JPA, MVC)
Działa jako REST. Do autoryzacji użytkowników użyłem JWT.

Frontend (Bootstrap, AngularJS)

Front: Front
Backend: Backend

Głównym zamierzeniem projektu było to, aby ogarnąć nieco większą komunikacje klient <-> server i mieć pierwszą styczność ze Spring security. Dlatego też Front jest napisany w AngularJS, wiem, że staroć, ale JS'a znam, a zależało mi na czasie. Duże zastrzeżenia można mieć również do designu, ale w tej kwestii nie mam totalnie gustu i wyczucia.

Jeżeli widzicie, że coś można zmienić/poprawić to piszcie, poprawie. Póki co wiem, że dużym minusem jest brak testów - będę musiał je dopisać.

Poza tym projektem, na repozytorium są inne projekty, jeszcze kolejne są prywatne. Wiem, że aplikując, nie będąc przy tym (jeszcze) studentem ani nie posiadając doświadczenia, to repozytorium jest najważniejszym elementem.
Stąd moje pytanie...

Ustawić wszystko co mam jako publiczne, niezależnie od jakości kodu (zmieniała się ona wraz z kolejnymi projektami i czasem) i iść bardziej pod nastawienie "O! Ten gość nie wstydzi się tego co robi! Fajnie!"

czy może

Wyselekcjonować jedynie to, co nadaje się żeby komukolwiek pokazać, aby oszczędzić sobie wstydu, zostawiając przy tym jedynie kilka 'projektów'.

Skoro jesteśmy już w temacie kariery/codereview to znacie może dobre firmy w Krakowie które 'sprzyjają' rozwojowi i moglibyście je polecić?

0

Nikt nic?
Bardzo ważne są dla mnie wszelkie opinie, krytyki i sugestie abym mógł wyciągnąć wnioski na przyszłość. Zdaje sobie sprawę, że nie jest to 50 linijek kodu, ale liczyć się będą nawet detale które znajdziecie :)

Co do repozytorium to wystawienie wszystkiego i zalinkowanie/wspomnienie tylko tych lepszych w CV/liście motywacyjnym ma sens (tak jak proponował @teez) i najpewniej tak zrobie.

0

Czemu rozdzielałeś interface od implementacji serwisów poza tym, że w tutorialu tak było? ;)

0

Dasz linkora do tutoriala ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0