applet & baza danych & XML & more

0

Witam, mam pytanie do doświadczonych programistów Javy obeznanych w wielu technikach.
Jestem raczej początkującym programistą,lecz obeznanie z tematyką mam z dnia na dzień coraz większe.
Mam problem (zadanie) do rozwiązania dla bardziej doświadczonych ode mnie.

Obecnie jestem w trakcie przygotowywania aplikacji, która, mocno upraszczając, ma zadanie umożliwić użytkownikowi rozmieszczanie elementów-obrazków na panelu, przypisywaniu im różnych cech(np skojarzeń z innymi plikami binarnymi lub/i obrazkami) i jeszcze wiele innych rzeczy. Nazwijmy roboczo 'układem' efekt uzyskany przez użytkownika programu. 'Układ' zapisuje w pliku xml przechowującym ściezki do obrazków, współrzędne ułożenia każdego elementu itd... To jest pierwsza część zadania które jest w zasadzie zrealizoawne.
I teraz: drugą rzeczą jest applet który wczytuje plik xml i na podstawie tego odtwarza i prezentuje utworzony 'układ'. Do tej pory wszystko było proste: Mam dwa programy: aplikację do tworzenia i edycji 'ukladow' i applet ktory je moze wczytywac.
Oprócz tego applet ma realizować następujące zadanie:
Po kliknięciu na jakiś z elementów wczytanego do appletu układu następuje wysłanie zapytania do bazy danych która ma zwrócić wynik lub przesłać element (obrazek/plik) skojarzony z klikniętym.

Jakich najlepiej użyć mechanizmów do realizacji zaznaczonego zadania zakładając że applet nie może się znależć na tym samym serwerze co baza danych ???
(Czy można jakoś użyć do tego JDBC ?? Jeśli tak to jak ? Slyszałem że są problemy żeby applet łączył się z innym serwerem (skoro "może dzwonić tylko do domu"))
Z góry dziękuję za udzielenie cennych wskazówek. Przepraszam za ewentualne błedy merytoryczne, przy których proszę mnie poprawić ;)</url></wiki>

0

Jeśli baza jest na innym serwerze masz 2 rozwiązania:

  1. przydzielić uprawnienia łączenia się przez sieć i podpisać applet cyfrowo
  2. napisać skrypt na serwerze, na którym znajduje się applet do wyciągania danych z bazy. Wtedy applet będzie używał requestów HTTP do wyciągania danych.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1