kod do oceny

0

Przepisuje aplikację z zwykłego php do laravela i jestem w trakcie jej przepisywania i chciałbym się was zapytac co robię dobrze a co źle.

Tutaj jest link.

https://github.com/tomi0001/kale_2017

0
  • modele najlepiej trzymać w osobnym folderze - models,
  • używaj lepszych nazw, nazwa Controller nic nie mówi i w przyszłości będą wynikać z tego same problemy + wszystko masz w jednym Controllerze, logowanie etc.
  • poczytaj o czymś takim jak SOLID i DRY bo "login2" czyta się tragicznie,
  • na Twoim miejscu zastanowił bym się nad reprezentacją roku kalendarzowego jeśli zależy Ci na zrobieniu tego od podstaw, jakaś tablica czy coś w tym stylu

Na razie nie ma dużo kodu, ale jest on bardzo chaotyczny i jak dla mnie wcale nie wygląda na laravelowy, nie wykorzystuje jego "potencjału" i "założeń". Jakbyś do poprzedniego projektu dorobił router to by wyszło na to samo.

0

poczytaj o czymś takim jak SOLID i DRY bo "login2" czyta się tragicznie

No z tym jest właśnie problem, bo aj nie bardzo kumam o co chodzi w tej regule wiem tylko, że trzeba kodu nie powtarzać.

0

To może przeczytaj o SRP bo to Ci się najbardziej przyda.

1

Matko święta.. Nie powiem Ci nic, czego byś nie znalazł w dobrej książce.

Przeczytaj http://helion.pl/ksiazki/refaktoryzacja-ulepszanie-struktury-istniejacego-kodu-martin-fowler-kent-beck-john-brant-william-opdy,refukv.htm
http://www.php-fig.org/psr/psr-2/
https://www.google.pl/#q=php+how+to+avoid+if+statements

Czytaj o SOLID KISS DRY do momentu, aż nie zrozumiesz. Oglądaj prezentacje, wpisz na YT, ogarnij PHPConf

Wpisz w google tips for naming variables, how to make meaningful variable names.

PHPStorm ma coś takiego jak auto format kodu. Używaj tego, a jak nie masz storma to dowiedz się jak to zrobić w twoim edytorze.

Twój kod to ma być dzieło sztuki, poezja, którą można czytać przy kominku pijąc przy tym jakąś dobrą whisky. Jak masz takie formatowanie:

public function zrobRzeczNr1() {
  if (   $dupa_dupa != 'test') {
$foo = "bar";
 }   
    } 

to nie da się tego czytać. Jak poprawisz podstawowe błedy, czyli nazewnictwo i formatowanie to będziemy mogli przejść dalej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1