Rozmyty, niewyraźny tekst na zdjęciu

0

Witam,
Potrzebuję olbrzymiej pomocy w rozczytaniu tekstu, który znajduje się na bladoróżowej apli. czy jest jakaś szansa na to ? próbowałem wykontrasować i wyostrzyć na photoshop, również przy pomocy topaz ai photo, natomiast nadal jest ciężko.1231231.jpg

1

Raczej nie liczyłbym na rozwiązanie problemu.
Wrzuciłem to w AI upscale ( https://www.upscale.media ) i rezultat nie powala...
screenshot-20240305123946.png

1

No po prostu na zdjęciu jest zbyt mało informacji, żeby wydobyć z niego szczegóły. Równie dobrze mógłbym Cię poprosić o rozszyfrowanie tekstu: ***** ***.

Jedyne co widać na tym zdjęciu to w miarę długość słów, więc możnaby skorzystać z jakiegoś narzędzia które bada zdania z określonymi słowami które mają okreslone długości, ale to na pewno da Ci probabilistyczny wynik, a nie jakiś konkretny.

0

Ale tekst na białych polach jest czytelny nawet oczami, oraz tej czerwonej i to co wpisuje. Więc z kontekstu wydaje się, że to jakieś pocieszenie być może że ta osobą ją rozumie. Coś tam o docenianiu. Coś tam dla niej czy kogoś będzie lepiej. Znając te osoby pewnie z kontekstu tego co czytelne z grubsza da się domyśleć tego co nieczytelne.

Chyba nie boję się tego, a co chcesz ze robić do 24 / Chyba się tego nie boisz "powiedz co chcesz ze mną do 24 - pole to żółte tuż pod wiadomością . Wyżej że to dla ciebie będzie lepiej - wydaje się rozmową pocieszająca - ale bez jakiegoś strugania banana.

0

Tekst na różowym polu jest dodatkowo zamazany - to najprawdopodobniej nie jest oryginał zdjęcia.

0

Na cuda bym nie liczył, ale jedną z możliwości byłaby zabawa krzywą kolorów + użycie OCRa.

Jakby to miało wyglądać:
a) wycinamy ten różowy blok do dalszej obróbki
b) generujemy kombinacje po krzywej kolorów (pewnie nie wszystkie kombinacje, ale z jakimś skokiem, np. co 16 punkt na krzywej, z jakimś podzbiorem wartości dopuszczalnych dla koloru, np. jak mamy 16 bitów, to 2^16 per punkt, to może być sporo, przy 256 punktach )
c) liczymy Signal to Noise ratio dla obrazka
d) wybieramy np. X% kombinacji z największym SNR
e) top 10 obrazków analizujemy ręcznie
f) dla pozostałych zapusczamy OCRa na obrazku
g) wynik OCRa matchujemy ze słownikiem polskim (no match -> ignorujemy obrazek, match -> dodajemy do przeglądu)

Może się okazać, że ostatecznie dużo wysiłku, a efekt beznadziejny ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1