Wykrywanie napisu na zdjęciu

0

Witam, mam następujący problem. Mam zdjęcia, które mają napisy i zdjęcia bez napisów. Puszczam pętle, żeby wykryć te z napisami i moim pomysłem było pobieranie koloru piksela [$width-20,$height-20]

Lecz okazało się, że napis nie zawsze jest w jednym i tym samym miejscu i teraz już mi brakło pomysłów. Czy pomoże mi ktoś w rozwiązaniu tego problemu? Napis jest zawsze ten sam, na każdym zdjęciu, lecz inna wielkość czcionki. Zawsze jest to prawy dolny róg.

title

Każde zdjęcie będzie obcięte o ten napis, ale z tym sobie poradzę, chodzi tylko o wykrycie napisu. Napis jest zawsze czarny.

0

Ten Twój patent to trochę słaby pomysł. Poczytaj o Optical Character Recognition (phpOCR).
Opcjonalnie ogranij to https://github.com/thiagoalessio/tesseract-ocr-for-php.
Ew. takie cudo: https://sourceforge.net/projects/phpocr/

0

Hej! Próbowałem różnych sposobów na ruszenie z z tesseract ocr, ale nie potrafię tego uruchomić na windowsie/xampp.

Pomoże ktoś jak to zainstalować?

Lub jakiś inny sposób na wykrycie tego napisu?

1

Najszybszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie czegoś bazującego na unixie. Nie narzucam czy musisz mieć dystrybucje linuxa czy Virtualboxa z czymś tam w środku. Tak będzie najlepiej.

Zakładając, że postawiłeś jakieś Ubuntu. Otwierasz terminal i...

sudo apt-get update
sudo apt-get install tesseract-ocr

A twój cały skrypt w PHP może wyglądać na początku tak

<?php
$text = exec('tesseract myscan.png out');
0

Cześć! Poradziłem sobie w ten sposób, że zainstalowałem aplikację tesseract ocr i z konsoli Windowsa próbowałem odczytać napis. Problem jest tego typu, że moja zdjęcia mają rozdzielczość mniejszą niż 70DPI i za każdym razem otrzymuję ostrzeżenie. A nawet jak przerobię moje zdjęcia na większa rozdzielczość to nie odczytuje poprawnego tekstu tylko jakieś krzaki.

Dlatego proszę o informację jak wykryć tekst na zdjęciu? Wzorzec napisu posiadam, więc może na zasadzie jakiegoś porównania?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0