Jakimi technologiami można zrobić takie aplikacje?

0

Witam,
póki co robię dla siebie proste apki w C#, WPF. Pytanie do osób doświadczonych.

Jakich technologii musiałbym się nauczyć, aby tworzyć podobne aplikacje do https://www.photopea.com/ ?
Chodzi mi o to, że ten edytor wygląda jak aplikacja desktopowa i można coś takiego spokojnie w WPF napisać, ale chyba aplikacje webowe są lepszą przyszłością niż okienkowe.
Rozumiem, że HTML, CSS, JS. A co w środku? Jakiś framework do JS? A może w Asp.net skoro już siedzę w c#?
Zna ktoś tutorial lub kurs z podobną aplikacja?
Prosiłbym o jakiś konkretny stack technologiczny

Z góry dzięki za naprowadzenie i pomoc

1

C# to język backendowy, a Ty pytasz o frontend - taką aplikację można napisać w czystym JS, lub wybrać dowolny framework. Aplikacja którą podałeś jest napisana za pomocą https://www.sencha.com/products/extjs/ - ale alternatywą może być Angular, React czy Vue a nawet jQuery.

Tutaj masz kurs jak napisać paint w czystym JavaScript - http://www.williammalone.com/articles/create-html5-canvas-javascript-drawing-app/
Ogólnie możesz szukać słów kluczowych typu "paint javascript tutorial" itp.

Dodatkowo musisz sobie zdać sprawę, że podałeś przykład bardzo rozbudowanej aplikacji - którą sam musiałbyś pisać co najmniej kilka lat na pełnym etacie.

0

Tak, wspomniałem o C#, bo celuje w trochę większy projekt. Coś w stylu kont użytkowników, logowanie, własna galeria, a tu już wypadałoby mieć server z bazą.
Czyli rozumiem, że w tej aplikacji nie ma nic magicznego i te całe opcje po lewej górne menu to zwykły ostylowany front podpięty pod zwykle funkcje?
Ciekawi mnie ta działka, bo to wygląda jak przeniesiona aplikacja WPF do przeglądarki, która każdy ma i nie trzeba instalować oprogramowania

@Edit
Moze celuje zbyt wysoko, ale nie chce robić kopii Photoshopa. Tylko właśnie taki paint z udostępnianiem stworzonych obrazków ma główna stronę

0

Tak, to zwykłe ostylowane elementy HTML, oskryptowane przez JavaScript.

Na tym polega cały trend webu, nie trzeba instalować i aktualizować aplikacji.

0

Myślę, że głównie HTML5 z Js jest tu kluczowe. C#? Jeśli potrzebujesz czegoś po stronie serwera, np. przechowywania plików. Generalnie to wygląda coś co w większości działa po stronie przeglądarki. Frameworki do JS? Raczej nie używam, więc opcjonalnie, wedle uznania.

0

Ja tam proponuję net core + angular/react. Na razie wstrzymałbym się z blazorem bo jak ktoś zauważył dobrze na reddicie masa oprogramowania używana jest w starszych przeglądarkach które nie obsługują niczego na webassembly.

0

W tej aplikacji został użyty framowerok JS czyli PDF.js!
mozilla.github.io/pdf.js/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1