W czym i jak napisać takie aplikacje?

0

Cześć. Chciałbym stworzyć dwie aplikacje, założenia dla obydwu byłyby podobne, ale chciałbym je zrobić jako oddzielne, bo może w przyszłości chciałbym je bardziej rozbudowywać.

Jestem zielony. Chciałbym, by to były aplikacje webowe i jak już je stworzę, to chcę też zrobić wersje mobilne.

Chcialbym podpiąć pod te appki jakąś bazę danych, którą bym uzupelnial o kolejne wpisy, na stronce maja byc checkboxy, na podstawie zakreslonych opcji maja wyskakiwac konkretne propozycje. Przyklad, mamy biblioteke, zakreslamy gatunek, liczbe stron, np.jezyk i na tej podstawie wyskakuja propozycje ksiazek. Nic odkrywczego, ale te projekty będą mi pomagać realizować dwie moje duże pasje. Myślę, że z dużym prawdopodobieństwem skorzysta też z nich więcej osób.

Jak się za to zabrać? Myślałem nad Javą, C# lub JS, w czym najszybciej moge osiągnąć taki efekt? (Nauka od 0)

0

Zdecydowanie JS. Najprostsze i bez kosztowe będzie React + Firebase. W celu nauki możesz korzystać z darmowych materiałów: dokumentacja + tutoriale na Youtube. Jeżeli wolisz bardziej uporządkowany tryb nauki, to dobrym rozwiązaniem może być kurs na Udemy za około 40zł (cena się zmienia, trzeba poczekać na taką cenę, poszukać kodu zniżkowego lub kupić nieco drożej np. za 60zł).

0
  1. Generalnie dowolny język ale front to będzie JS
  2. Jeśli chcesz mieć web+apkę to warto backend zrobić w wersji backend-as-a-service, więc backend zwraca tylko jakieś JSONy a "klient" (czy to apka mobilna czy webowa) ogarnia co z nimi zrobić
0

Wszystkie się nadają, ale najszybciej będzie w JS. Z tego względu, że najmniej narzuca i frameworki do backendu są w miarę młode (co może być problemem przy bardziej złożonych aplikacjach, ale na takie coś spokojnie wystarczy).

Appkę mobilną możesz łatwo zrobić jakimś React Native lub czymś analogicznym dla innych frameworków.

0

Dołączam się do ekipy głosującej na JS. Jako framework do Reacta polecam Next.js.

Użycie Firebase jako bazy danych jest dobrym pomysłem. Im mniej tasków devopsowych na początku tym lepiej. W pakiecie od Googla będzie też CDN (gdzieś pewnie będziesz musiał trzymać zdjęcia okładek) i proces rejestracji / logowania użytkowników.

Co do samej aplikacji mobilnej - skupiłbym się na początku na jednej platformie, sprawdził czy działa to dobrze i czy problem, który starasz się rozwiązać rzeczywiście istnieje i czy twoja aplikacja jest czymś przydatnym.

Powodzenia!

0

Okej, dzięki, w takim razie spróbuje nauczyć się JS.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1