Jak zrobić tego typu aplikację?

0

Witam, otóż mam problem, mianowicie chciałbym napisać aplikację typu takiej co się dostaje jak się prawo jazdy robi, ss : http://img525.imageshack.us/img525/1605/82124245.png Myślałem nad Visual Basic, ale w czym można to jeszcze zrobić żeby nie było zbyt ciężko ( mam tylko miesiąc na to ) i jednocześnie efektowne... Dodam jeszcze że znam jedynie podstawy podstaw c++.

0

Jak masz miesiąc, nie umiesz programować, chcesz stworzyć bazę danych (użycie gotowej w tym przypadku prostsze nie będzie) i jeszcze do tego GUI to ja nie widzę tego. Aczkolwiek zaproponuję C# lub Javę.

0

Tzn może ja bardziej przybliżę ideę tego programu. Ma ona się składać ze zwykłych obrazków i buttonów. Ewentualnie jakby to było w miarę łatwe po kliknięciu jakiegoś guzika pojawił by się filmik. Tyle.

1

Spróbuj to wyklikać, interface np: w javie ( jak wyżej ), myślę że najszybciej i wygodniej ( poczytaj o windowsbuilderze ( eclipse ) ) dokleisz do tego jakieś akcje, poczuj się developerem :D
Ale to nie będzie najbardziej efektowne rozwiązanie :)

ew. poświęć na to 2 miesiące i spróbuj to zrobić lepiej a nie na od***eb się.

0

Niby dałoby rade te 2 miesiące, ale ja nawet nie wiem od czego zacząć. Jakiego języka zacząć się uczyć?

1

wow, to naprawdę kiepsko, ogarnij podstawy javy ( ale rymy ) ( proponuje to http://javastart.pl/category/podstawy-jezyka/ ) potem coś o robieniu "okienek" (http://javastart.pl/category/grafika_awt_swing/) na koniec coś o window builderze ( https://developers.google.com/java-dev-tools/wbpro/ <- to wygląda znośnie )

0

WinForms jest proste i do tego ma bardzo dobry designer.

0

Jeśli zdecydujesz uczyć się Javy, to do budowania aplikacji okienkowych polecam zapoznać się z JavaFX i SceneBuilderem. Poniżej link do materiałów:
http://docs.oracle.com/javafx/index.html

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1