W czym napisać taką aplikację?

0

Jako, że jest to mój pierwszy post, witam wszystkich.
Chcę napisać aplikację do zarządzania danymi w organizacji do której należę. Chodzi o zrobienie kilku formularzy do wprowadzania danych i kilka modułów do wyprowadzania danych z sortowaniem, filtrowaniem itp. Jedyny język w jakim potrafiłbym to zrobić to PHP i chcę zapytać, czy napisanie takiej aplikacji w formie strony internetowej i zainstalowanie na lokalnym komputerze serwera PHP i SQL jest dobrym pomysłem?

0

jednakże lepszy efekt były gdybyś napisał program, który pobiera takie dane z lokalnego serwera
ja bym to zrobił w C++ i Qt, QtNetwork nada się do tego jak najbardziej :)
ale w php oczywiście też można i też może mieć ciekawy efekt

0

Gadacie. Wszystko zależy od tego na jakim poziomie ma być to zarządzanie. Jeśli jest to tylko na 1 kompie to chyba najłatwiej jakiś język kompilowany + baza danych lokalna np. SQLite. Jednak jeśli to ma być globalnie to zdalna baza danych (polecam PostgreSQL) oraz interface dla klienta, tu już masz dowolność. Może to być lokalny np. w C/C++, D, C# czy Java lub przez stronę i tu PHP, Ruby, Python, Java, C#. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by udostępnić oba interface'y na raz.

0

Dziękuję za odpowiedzi. Wszystko miałoby być tylko na jednym komputerze. Chodzi o wprowadzanie danych do bazy i potem raz na miesiąc wydrukowanie wszystkiego w odpowiedniej formie (1 wpis = jedna kartka z rozmieszczonymi danymi)

0

Dla jednego użytkownika to może być też Access lub Open Office Base:
http://www.tutorialsforopenoffice.org/category_index/base.html

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1