Z jakich IDE korzystacie?

0

Cześć, zastanawiam się z jakich IDE korzystacie. Co się Wam w nich podoba, a co nie do końca. Ciekawy również jestem jak wygląda sprawa środowiska w firmach, korzystacie z płatnych czy darmowych?

2

A ankieta gdzie?

Ja korzystam z IntelliJ IDEA. Podoba mi się to, że dobrze działa, ale nie podoba mi się to, że mogłoby działać jeszcze lepiej :P

0

Unity 3D + MonoDevelop - łatwo zorganizować projekt, upraszcza generowanie buildów na różne platformy, standaryzuje proces tworzenia gier ;)

2

Nie używam IDE. Albo inaczej, moim IDE jest Unix a edytorem Vim.

0

Panowie i Panie poszukuję dobrego darmowego IDE do Ruby/Ryby in Rails, na razie korzystam z Sublime Text 2 i piszę proste programy konsolowe. Sam Ruby i RoR pod Linuksem pięknie mi się zainstalował z potrzebnymi dodatkami typu gem do pracy w wersjach:

λ ruby -v
ruby 2.3.0p0

λ sqlite3 --version
3.12.2 

λ rails --version
Rails 4.2.5.1

Pobrałem też RubyMine jednak jest tylko na 30 dni i nie wiem co się po tym stanie(czarny ekran jak w Vista po przekroczeniu 30 dni trial?). Duckduckgo też mi podpowiedział aby sprawdzić easyeclipse ponieważ nie ma sensu pobierać całego Eclipse do Ruby/RoR. Co jeszcze mogę z IDE wypróbować, Aptana wspiera railsy?
http://www.easyeclipse.org/site/distributions/ruby-rails.html

0

Visual Studio

0

Lighttable sporo lepsze niż notepad++
http://lighttable.com/

0

używane w ostatnim czasie:

Visual Studio 2008 i 2015
Qt Creator
Eclipse
IntelliJ IDEA
Lazarus
GNAT Programming Studio

0

Do własnych projektów używam wyłącznie Lazarusa; Korzystam też z Delphi7, aby móc pomagać innym, pracującym z tym środowiskiem; Czasem ktoś wykoczy z kodem dla TP7, którego też mam w razie czego zainstalowanego; Do HTML, CSS i plików konfiguracyjnych używam Notepad++, ale to nie IDE.

0

W zależności od projektu/platformy/potrzeb to Golded AIX (wiem staroć, ale taki kiedyś kupiłem na razie wystarcza), Scribble, Eclipse, BDS2006, Notepad++, Vi

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0