Program nie działa poprawnie na innym komputerze.

0

Witam,
Problem z programem polega na tym że kiedy próbuję sam na swoim komputerze napisać kod tworzący z gwiazdek trójkąt równoramienny program zwraca trójkąt ale prostokątny. Natomiast kiedy wklejam kod napisany na innym komputerze program działa poprawnie. To samo działa w drugą stronę. Gdy ja wyślę ten kod napisany na moim komputerze koledze jemu tez zwraca trójkąt prostokątny. Robiłem formatowanie myśląc że to wina komputera.

  1. Na czym polega problem?
  2. Jakim cudem program napisany na moim komputerze nie działa na komputerze kolegi skoro wysyłam kod w postaci tekstu(tak z ciekawości )?
int i, j, n;

Console.Write("Podaj liczbę naturalną n>1: ");
n = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());

		for (i = 1; i <= n; i++) //liczba wierszy
		{
			for (j =1; j <= n-i; j++) Console.Write (" "); //spacje
				for (j =1; j <= 2*i-1; j++) Console.Write ("*"); //gwiazdki
				Console.WriteLine("");//nowa linia
		}
0

Ten kod działa poprawnie. Jeśli go przepisujesz zwróć uwagę czy nie robisz gdzieś błędu. Np. Ja zrobiłem błąd w drugiej pętli for i zamiast n-i napisałem n-1 i powstał prostokątny. :) Zamiast spacji daj jakieś inne znaki, które widać, np. '#'. Spróbuj ustawić breakpoint gdzieś na początku i przedebuguj się przez kod, albo wrzuć kod, który napisałeś a nie działa.

0

int n,i,j;
Console.Write("Podaj liczbe naturalną n>1:");
n = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());

		for (i=1; i <= n; i++)
		{
			for (j=1;j<=n-1;j++) Console.Write(" ");
			for (j=1;j<=2*i-1;j++) Console.Write("*");
			Console.WriteLine("");
		}

To jest kod który mi zwraca trójkąt prostokątny. Z breakpointa wynika (ja to wywnioskowałem :D) że nie nadpisuje wartości "j" odpowiedzialnej za spacje. Dodam jeszcze że to jest w sumie jedyny problem z działaniem programu.

2

Problem z Twoim programem jest tutaj: for (j=1;j<=n-1;j++) Console.Write(" "); w pierwszej wersji masz (j=1;j<=n-i;j++) zamiast liczby 1 daj zmienna i

0

Dzięki wielki moje gumowe oko zmusiło mnie do formatowania komputera hahah

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1