Telefon w komputerze.

0

Nowoczesne telefony sprowadzają się do tego, że są słabymi, a często też dość dobrymi, komputerami. Po co tak, skoro pół dnia spędzam przy komputerze i nie chce mi się wstawać aby odebrać telefon. Co powinienem zrobić, aby mój laptop stał się telefonem(w tej sytuacji gardzę skypem, chcę jakość, SMS'y i mój własny numer telefonu)? Zna ktoś jakiś sprzęt co mi to ułatwi? Domyślam się, że powinienem mieć coś co mnie połączy z siecią GSM, coś co połączy komputer z kartą SIM, jak i jakieś oprogramowanie. Może ktoś coś polecić?

0

Kup modem. Ja tam w 1997 dzwoniłem po kablu przez mikrofon i wieże stereo, a było to na celeronie 333 mhz na slot 1 ;p

0

Najprostsze rozwiązanie to dobry program do zarządzania telefonem. Dobry w sensie dużo funkcji, ale przede wszystkim wygodny i przejrzysty interfejs. Ja polecam myPhoneExplorer. Obsługuje SonyEricssony oraz Androidy. Telefon podłączamy do komputera po Wifi lub USB,IR,BT. Mamy pełna i wygodną obsługę sms, książki telefonicznej oraz możemy inicjować i odbierać połączenia. Rozmawiać przez słuchawki komputera chyba się nie da, ale nigdy tego nie próbowałem.

0

Niektórzy operatorzy voip oferują własny numer telefonu nawet za darmo. Możesz miec na komputerze pełnosprawny telefon (oprócz smsów).

2

pół dnia spędzam przy komputerze i nie chce mi się wstawać aby odebrać telefon

Ciężko kabelek pociągnąć i postawić telefon przy kompie?

Używałem VoIP-a przez jakiś czas, ale i tak był to fizyczny prawdziwy telefon (jakiś najtańszy za 20 zł w Real,-u) wpięty do routera.
Rozmowa przez słuchawki się nie sprawdza, chyba że zamierzasz długo rozmawiać jednocześnie pracując na kompie.

PS. poza tym, jak pewien mądry człowiek mi kiedyś powiedział, takie przymusy (wstania z krzesła) to „jedyny ratunek” w tym zawodzie (w sensie zmuszenia do odrobiny ruchu). w ramach tego, drukarkę trzymał dwa piętra niżej niż resztę komputera. a drukowal dużo.

0

Jeszcze jedna możliwość przyszła mi do głowy. Play oferuje usługę takiego właśnie wirtualnego telefonu. Dostęp jest przez przeglądarkę internetową. Do takiego wirtualnego telefonu przypisany jest ten sam numer, co do twojej kary SIM którą posiadasz. Możesz odbierać i wykonywać połączenia, odbierać i wysyłać smsy. Smsy wysłane/odebrane za pomocą fizycznego telefonu są również widoczne w telefonie wirtualnym jako odebrane/wysłane.

Telefon wirtualny może być używany razem z telefonem fizycznym (wtedy smsy/połączenia przychodzą na 2 telefony jednocześnie - wirtualny i fizyczny) lub telefon fizyczny moze być nawet wyłączony - wtedy działa tylko telefon wirtualny. Dobre jest jeszcze i to, że z telefonu wirtualnego można korzystać za granicą, a mimo to nie obowiązują żadne opłaty za roaming.

0

Dodatkowo mogę powiedzieć, że jakiś czas temu mając nokie E50 wysyłałem smsy z komputera podłączonego przez BT z fonem przez soft od nokii. WYdaje mi sie, że z modemem też da radę jakoś.

0

Używam programu top_netinfo (do znalezienia na forum bez-kabli.pl) do obsługi modemu GSM/UMTS i potrafi SMS-y zarówno wysyłać, jak i odbierać, jest też niby funkcja rozmowy głosowej, ale zdaje się, że mój modem w ogóle takiej funkcji jak rozmowa głosowa nie udostępnia - a normalnego telefonu jako modem jeszcze przy top_netinfo nie testowałem. Za to połączenia danych nawiązuje świetnie i to jego funkcja.

Parę lat temu pisałem SMS-y i wysyłałem przez podłączonego przez Bluetooth Sony Ericssona T610, to był szał. I nawiązywać połączenia też się dało.
Kolega ma jakiś taki cwany soft Bluetooth (w laptopie HP, soft Broadcoma), który po sparowaniu jego Nokii N8 pozwalał używać telefonu jako modemu, ale także i wysyłać SMS-y z komputera i chyba nawet używać głośników i mikrofonu komputera do rozmów telefonicznych. Tego nie testowaliśmy nigdy.

0

Ciekawa opcja to w ogóle całkowita zamiana smartfona w komputer. Czego to ludzie nie wymysla ;-)

Chodzi mi o to: https://smartfonowcy.pl/o-tym-jak-smartfon-moze-stac-sie-komputerem-czesc-1-czyli-jak-wygladal-rozwoj-smartfonow-na-przestrzeni-lat/

2

Zaopatrz się w Macbooka i iPhona. Już od jakiegoś czasu jest funkcja odbierania rozmów na laptopie/tablecie.
Oczywiście w drugą stronę to też działa - można z laptopa & tableta dzwonić :D

0

Nie bardzo widzi mi sie wydawac kilka tys na jabłkowy sprzęt skoro mam juz dobrego Androida :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1