Program w Tkinter, instalacja na innym komputerze. Python

0

Witam,

Napisałem program w tkinterze w pythonie. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie i mógłby sie podzielić jak ten program udostępnić innym użytkownikom?

Nie chce przekazywać kodu dalej , i chciałbym sie dowiedzieć jak taki program odpalic na innych komputerach.

Dzieki

0

Wszystko co potrzebne wpakujesz do pliku exe programem pyinstaller z odpowiednimi argumentami: http://www.pyinstaller.org/

0

dzieki, akurat sie na to natknąłem . Pozdrawiam!

0

Za każdym razem jak stworzysz program w Pythonie, licz się z tym że nawet Pyinstallerem go tylko zapiszesz binarnie. Nadal będzie prosty do rozkodowania. Python ma politykę która przywodzi mi na myśl tylko open source, testowanie lub na własny użytek :). Wyjątek tyczy się tylko webframework'ów które ciężej uzyskać.

Jedyne wyjście to napisać w innym języku którego kodu nie rozczytasz, coś co zaszyfruje twój plik.exe i przy odpaleniu będzie go odszyfrowywał, po tym dopiero wykonując ;p. Pozwoli ci to zachować kod tajnym przed najprostszymi zjadaczami chleba o podstawowej wiedzy :).

(Czyt. plik wykonywalny z innego języka, np. C, bo nie wymaga żadnych bibliotek. który rozszyfrowuje do postaci pyinstallerowej i dopiero go wykonuje. Dłuższy czas uruchamiania, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to wybaczalne.)

0

Witam ponownie, jest pewien problem, program który tworze za pomocą pyinstallera ważą ponad 300MB ktoś wie jak odchudzić te .exe. pliki ? rozumiem ,ze ona ładuje automatycznie wszystkie paczki no ale można to jakoś obejść?

0

Może usuń nieużywane importy? PyInstaller chyba też ma opcje kompresji jakimś UPXem.

https://pythonhosted.org/PyInstaller/usage.html

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1