Jak zrobić system odliczania dni z pakietu?

0

Użytkownik może kupić pakiet i ma 30 dni w tym pakiecie do wykorzystania. Powiedzmy że dziś aktywuje pakiet i w dniu aktywacji odliczamy mu 1 dzień. I widzi sobie że pozostało 29 dni. Pakiet w danym dniu można włączyć lub wyłączyć ale to nie zmienia faktu że już i tak ma 29 dni. Jeżeli wyłączył pakiet i za tydzień go włączy to znowu odejmiemy mu 1 dzień bo system sprawdzi datę ostatniej aktywacji pakietu jeśli była wcześniejsza niż dziś to aktualizuje datę i odejmuje dzień.

Ale druga opcja jest taka, że użytkownik może nie wyłączyć pakietu przez 8 dni. I teraz jak sprawdzać czy kolejnego dnia ma aktywny pakiet ? Teoretycznie jeśli zapuścimy Crona o godzinie 11 w nocy by sprawdził czy pakiet jest aktywny to powinno załatwić sprawę. Ale nie wiem na 100% czy dobrze będzie to zastosować.

Sytuacja z oszustwem.

  1. Użytkownik włącza pakiet i w tym momencie odejmujemy mu 1 dzień. Ok jest godzina 11 system sprawdza datę aktywacji pakietu: była dziś wiec o 11 nie zdejmujemy mu dnia z pakietu.
  2. Dzień kolejny użytkownik wie że o 23 system sprawdza włączony pakiet więc o 22:50 wyłącza pakiet by o godzinie 1 w nocy go włączyć. Dzięki temu drugiego dnia działającego pakietu system nie zabrał mu dnia w którym pakiet obowiązywał a aktywacja dnia 3 zdjęła z pakietu dopiero 2 dni, a nie 3. Czyli mając pakiet na 30 dni można zrobić z tego 60 dni.

Jak to wykonać by było prawidłowo ?

0

najbezpieczniej to synchronizowac to z jakims czasem na serwerze. Problem jest taki ze jezeli bedzie offline to wtedy dane musi pobrac z czasu systemowego i wtedy mozna oszukiwac, ale gdy tylko bedzie online to wtedy sprawdza jeszcze raz date, jezeli program byl aktywny a jest niewazny (oszustwo) mozesz miec jakis "przelacznik" smierci, gdzie "ubijesz aplikacje" i wrzucisz do rejestru wpis o tym (czy plik gdzies na systemie) ze nawet po reinstalce bedzie "nie dla oszustow"

Nadal, takie cos latwo zlamac. I nie mysl ze istnieje zapiezpieczenie ktorego nie da sie zlamac

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0