Co to jest baza danych?

0

Sory za pytanie, pewnie będziecie się śmiali z niego. Teoretycznie wiem co to jest baza danych, ale nie wiem jak to działa aby wykorzystać w programie. Załóżmy, tak prosty przykład, że chcę mieć program który zawiera bazę danych do której zapisuję np, imię i nazwisko klienta, data naprawy, cena, i opis usterki. Ciekawy przykład. Jak coś takiego zrobić? Tworzę program z GUI, który korzysta z bazy danych. Ale ta baza danych będzie zapisywana tylko na moim dysku tak? Jeśli do bazy danych (poprze program jakiś z GUI oczywiście) chciałbym zapisywać i odczytywać z dwóch lub więcej komputerów, powinna ona się znaleźć na jakimś serwerze? O to chodzi w bazach danych?

1

Myślę że to będzie pomocne: http://lmgtfy.com/?q=co+to+jest+baza+danych

0

Panowie, bądźmy poważni. Teorię czytałem, stworzyłem sobie taką bazę o której pisałe w MySQL, teraz chcę dodać GUI i mieć taki program. Interesuje mnie bardziej odpowiedź na drugą część pytania.

2

Baza danych może być zapisana gdzie chcesz, na dysku, w internecie, bazą danych można nazwać jakieś obiekty połączone ze sobą i wsadzone do pamięci (ale tego nie jestem pewien).
Skoro napisałeś baze danych i czytałeś teorię to wiesz co to jest baza danych.

Baza danych znajdzie się na serwerze: tak, czy to będzie w internecie czy na dysku: twoja sprawa. Aby zapisywać, pobierać dane z DB musisz najpierw się z nią połączyć, a potem odczytać to co cie interesuje (czyli tabele).

0

@ne0
Takiej odpowiedzi oczekiwałem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0