Jaka baza danych?

0

Witam. Jaką bazę danych polecacie do Javy? Chodzi mi o taką bazę którą będę miał w programie i ona będzie tam sobie trzymała wprowadzone przeze mnie dane. W temacie baz danych jestem zielony, czytałem o różnych bazach ale nie mam o tym pojęcia. Proszę o pomoc.

0

Najprościej to chyba H2 w pamięci w takim razie.

0

A jakiś najlepiej polski tutorial mógłbyś podlinkować?

0

I mógłbyś opisać mi mniej więcej z czym to się je?

0
  1. Nie znam takiego.
  2. Ale co, relacyjną bazę danych czy w akurat H2? Do obydwu zagadnień jest tyle linków gdzie wszystko jest opisane, że nie ma sensu tego pisać po raz n-ty.

https://www.tutorialspoint.com/h2_database/index.htm

0

H2 za każdym restartem apki będzie się czyściła, nie wiem czy tak chcesz :P

0

No więc sprecyzuję, jak już mówiłem nie znam się na bazach danych. Chciałbym bazę która nie wymazywała by się z każdym wyłączeniem apki i aby były jakieś polskie tutoriale. SQL/mySQL był by dobry czy to wyższa szkoła jadzy, nie dla początkującego? ;)

0

SQL to nazwa języka zapytań używanego w wielu bazach danych, a MySQL to jedna z baz w której jest on stosowany. Tak więc w w praktycznie każdej relacyjnej bazie danych będziesz używać języka SQL, a to czy baza którą wybierzesz to będzie PostgreSQL, MySQL czy SQLite nie ma większego znaczenia, na poziomie połączenia Java-Baza danych wyglądać to będzie praktycznie tak samo, a z tego co widzę to o to Ci głównie chodzi na tym etapie.

0

O taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki.

0

Ale mySQL to beznadziejny silnik bazy danych, lepiej skorzystać z PostgreSQL. Darmowy, prosty w obsłudze i dobrze działający

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1