Jak odczytać tablice z funkcji zrobionej do funcji main w j. C ?

0

Witam serdecznie. Ciągle mam problemy z odczytywaniem i wyświetleniem tablicy w funkcji main. Tablica ta jest zrobiona w funkcji zrobionej przeze mnie. To są podstawy programowania w C jednak nie mogę nigdy z tym sobie poradzić. O to przykład: Może łatwiej będzie zrozumieć:

#include <stdio.h>
int funkcja(int a)
{
int tab[10];
for (a=0; a<10; a++)
{
tab[a]=a;
}

return 0;
}

int main(void)
{   
int a, wynik;
printf("Podaj a:");
scanf("%d", &a);
if (a<10)
{
wynik=funkcja(a);// **__TO JEST LINIJKA KTÓREJ NIGDY NIE MOGĘ DOBRZE ZROBIĆ__**_
printf("Wynik:%d", wynik);
}
return 0;
}

Jestem laikiem dopiero się uczę. Jednak wszystkie materiały mi nie pomagają. Jest ktoś w stanie mi powiedzieć jak to zrobić lub podać jakiś dobry łatwy do zapamiętania sposób ?

0

Nie wiem, co chcesz osiągnąć, ale powiem Ci, co robi ten program.
Wczytuje od użytkownika liczbę do zmiennej a. Jeżeli liczba jest mniejsza od 10, to wyświetla wartość zwróconą przez funkcję "funkcja". Twoja funkcja zwraca 0, więc taka liczba zostanie wyświetlona. Twoja funkcja jeszcze dodatkowo wypełnia pewną tablicę wartościami od od 0 do 9, ale to nie ma znaczenia dla programu, bo ta tablica nie jest później wykorzystywana.

0

Dziękuję. Wiesz że Twoja odpowiedź była bardzo cenna?:) W takim razie to jest dobrze z tym ze w funkcji mam return0 zamiast zwrócenia tablicy. Dzięki !! Pozdrawiam. :)

P.S. Spodziewajcie się więcej postów ode mnie tego typu :) Zaczynam dopiero a muszę to jakoś ogarnąć wszystko :) pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1