Wątek przeniesiony 2015-08-14 01:24 z Off-Topic przez somekind.

J. hiszpański vs. rosyjski

0

Cześć. Chciałbym się nauczyć obydwu tych języków, a ponieważ jest już promocja na książki, które mogę wykorzystać do nauki, to chciałbym z niej skorzystać. Nie wiem tylko, który z nich mi się bardziej przyda w zawodzie (mam zamiar znać obydwa, więc wcześniej, czy później zajmę się i drugim).
Na dzień dzisiejszy chodzę do technikum na profilu "Technik informatyk" (Kwalifikacje E.12, E.13, E.14 i informatyka rozszerzona z Javą i C++). W planach mam iść na politechnikę (prawdopodobnie do Gdańska), po dyplom inżyniera. Chciałbym zostać "webdeveloperem", jakieś PHP, JavaScript i te sprawy, ewentualnie programista (jeszcze nie wiem jaki język, pewnie Java, albo Python).
Jaki przyda mi się bardziej w zawodzie? Który powinien iść "na pierwszy miot"?

P.S. Tak, wiem, angielski itd... Znam już ten język, więc dzięki za rady typu: "angielski taki super i się przyda".

2

Jaki przyda mi się bardziej w zawodzie?
Jak będziesz pracował w Polsce, żaden.

Który powinien iść "na pierwszy miot"?
Ganc pomada, szczególnie że
(mam zamiar znać obydwa)

Ogólnie hiszpański jest popularniejszym i łatwiejszym językiem, więc jego znajomość na pewno kiedyś gdzieś się przyda, choć może niekoniecznie w pracy.

1

Z mojego punktu widzenia więcej komunikacji jest z ludźmi z Hiszpanii, chociaż i tak w języku angielskim. Dodatkowy język potraktuj jako ciekawostkę a nie bardziej potrzebną umiejętność w zawodzie. Większej kasy za to raczej nie dostaniesz, chyba że firma do której trafisz będzie mocno działała na konkretnym rynku, z tym że tutaj to masz loterię.

1

Do pracy żaden chyba ze chcesz pracować w rosji albo w hiszpanii ;) Turystycznie hiszpański.

0

rosyjski czy hiszpanski jakos strasznie ci sie nie przyda w zawodzie, bardziej niemiecki czy ew. francuski jesli juz musi byc z europy. ja na twoim miejscu bym sie mandarynskiego uczyla, niezly fun :)

1

Mam znajomego po sinologii, pracuje w Chinach. Bardzo sobie chwali pod względem własnego bytu ;)

1

Ogłoszenia z wymaganym/mile widzianym rosyjskim w Polsce widziałem, z hiszpańskim jeszcze nigdy.
Do tego po rosyjsku łatwiej będzie się dogadać z coraz większą w naszym kraju liczbą programistów zza wschodniej granicy.

1

Hiszpański jest w wielu krajach i to byłby mój wybór :)

2

wg mnie jeśli znasz dobrze angielski i nie zamierzasz wyjeżdżać z kraju do Hiszpanii do pracy to jeśli już to bardziej przydatny będzie rosyjski. Jednak są niektóre rzeczy, których rozwiązania można znaleźć na rosyjskich stronach (parę razy mi się zdarzyło znaleźć coś właśnie na rosyjskich stronach)

0

Na pewno miałbym łatwiej nauczyć się rosyjskiego. Cyrylicę już znam, nawet w kursywie :D, poza tym ta sama rodzina językowa. A planów jakichś tam nie mam na życie. Jeśli nic się nie zmieni w kraju, to bardzo bym chciał zamieszkać w Teksasie, gdzie ~15% ludzi mówi po hiszpańsku (reszta angielski), ale to jest pewnie zwykłe marzenie durnego nastolatka ;D Jeszcze się zobaczy. Bardziej kusi mnie hiszpański i nim się chyba zajmę w pierwszej kolejności, ale ciągle coś mnie skłania do rosyjskiego :D dzięki wszystkim, książki kupię obydwie, najwyżej jedna z nich poleży kilka lat.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1