Nauka j. angielskiego kurs audio

0

Od nowego roku zaczynam pracę w nowej firmie gdzie na co dzień będę musiał porozumiewać się po angielsku.
Czy macie jakiś sprawdzony kurs audio do słuchania np w aucie. Jest ich oczywiście pełno ale chodzi mi o taki dla średnio zaawansowanych ze szczególnym naciskiem na gramatykę.

1

Pomyliłeś fora? Nie kładź nacisku na gramatykę, jeśli masz się porozumiewać po angielsku.

0

A nie lepiej zgrać sobie jakieś podcasty (czy słuchać online) i słuchać na żywym języku?

0

Hej,
najlepiej jest uczyć się słuchając, jakieś wykłady tematyczne najlepiej (w Twoim kierunku), na początku możesz mieć trudność, to weź sobie z napisami (ja do tej pory wolę słuchać i czytać, wtedy chyba się szybciej przyswaja, ale nie wiem, metodykiem ds. języków nie jestem) :) przede wszystkim trzeba się osłuchać :)

0

Prawdę powiedziawszy nie wiem jak samo słuchanie kursów audio Ci może pomóc. To jest jak z czytaniem ksiązek czy oglądaniem kursów o programowaniu - samo nic nie da jeśli nie będziesz napie kodu. Skup się najpierw na tym gdzie możesz ćwiczyć rozmawianie ;)

0

To może brzmieć dziwnie, ale mi bardzo pomogły gry i komiksy po angielsku. Kiedyś w szkole robiłem na j. angielskim jakąś prezentację czy coś i bazowałem to na opisach elektrowni z SimCity2000 :P

0

Oglądaj seriale i np. wykłady na youtube. Do tego są też podcasty w j. angielskim (je możesz sobie słuchać w aucie). Jest trochę fajnych - np. Tim Ferris, Sam Harris, Ground Up Show, itd. Zależy, co Cię interesuje. Dodatkowo polecam lekturę artykułów w j. angielskim.

0

Jako, ze nikt jeszcze nie podal, to ja od siebie polece BBC. Tam sa naprawde swietne kursy i materialy dla poczatkujacych i sredniozaawansowanych, i co najwazniejsze za darmo. Tam znajdziesz angielski, ktory po pierwsze jest poprawny, po drugie naprawde sie go uzywa(mowie o UK).
Mozesz sprobowac posciagac sobie podcasty z tej serii:
http://www.bbc.co.uk/learningenglish/oromo/features/the-english-we-speak/

Gramatyke to jednak lepiej robic przy biurku w postaci zadan, to najefektywniejszy imo sposob. Jesli sa to dla Ciebie nowe koncepty, lepiej poswiecic temu pelna uwage, a tak bedziesz musial zahamowac/wyprzedzic/cokolwiek i cos waznego Ci umknie z lekcji.
Do gramatyki polecam serie "English Grammar In Use" z wydawnictwa Cambridge:
https://www.cambridge.org/us/cambridgeenglish/campaigns/inuse

0

nie polecam uczenia się przez zadania gramatyczne na kartce jak w szkole, strata czasu

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1