Wątek przeniesiony 2023-11-21 09:37 z Hardware/Software przez Riddle.

Jak trwale usunąć wiadomości SMS?

0

Cześć. Mam problem.. Jak trwale usunąć wiadomości SMS już usunięte normalną drogą czyli klikając usuń, By nie szło ich odzyskać w żadnym punkcie serwisowym?

1

Włam na serwery gdzie trzymają te wiadomości? Trzeba wynająć hakera na godziny? Można tez poczekać 5 lat. Po tym czasie usuwają z serwerów

0

@StaraBaba Zamazać wolne miejsce w pamięci telefonu przy pomocy jekiegoś programu. Chyba że najnowszy Android zapisuje już wiadomości w chmurze, nie wiem jak jest, to się ich (legalnie) nie pozbędziesz. I pamiętaj też, że trwałe usunięcie wiadomości z Twojego telefonu niewiele da, ponieważ zapewne znajdują się one też na telefonie drugiej strony.

1

No jeszcze musisz usunąć na telefonie odbiorcy, ale tego nie zrobisz bez dostępu do takowego.

1

Różne cuda są na dzisiejszych telefonach. Dwa bootloadery, jakiś telefon chyba miał dwie pamięci masowe nawet, kij wie czy wszystko, co teraz widzisz nie jest tylko jedną z kopii. Do tego "Android" na każdym telefonie znaczy co innego, bo każdy producent zmienia go po swojemu. Czy appka producenta od smsów zapisuje je na pamięci tej co reszta plików czy na jakiejś osobnej? A może to zależy od wersji aplikacji do SMS czy systemu? A może znowu jakiś zabugowany systemowy logger zapisywał jeszcze ekstra treść smsów i pasuje uważnie skasować logi? Czy wystarczy wyzerować smsy, a potem kilkukrotnie zapisać coś na całym wolnym miejscu w pamięci, a na koniec reset do fabrycznych? A może pierwsze zdobyć roota i zapisać też pamięć, która zwyczajowo jest readonly? Może dla pewności odblokować bootloader i przeflashować wszystko, większa szansa, że się wszystko nadpisze?

Ciężko powiedzieć i nie ufałbym nawet odpowiedzi, która mówi, że jest akurat tak a nie inaczej i "wystarczy tylko X". Szczególnie tylko na podstawie informacji "telefon z androidem".

Osobiście traktuję sprzęt, a przede wszystkim pamięci masowe jako tako "lokalny internet" - co tam raz wrzuciłeś to może zostać tam na zawsze. Więc jeżeli coś zostało zapisane w pamięci telefonu uznaję, że mogło utknąć tam na zawsze i jedynie fizyczne zniszczenie nośnika wchodzi w grę. Polecam ten tryb paranoika - wbrew pozorom dzięki paranoi można czasem spać spokojniej :)

A zanim padną głupie pytania - kiedyś skradziono mi telefon, za czasów, kiedy nie było PINów na ekranie. Co tam miałem - nic szczególnego - jedynie krindżowe słodko-głupawe smsy z moją eks. Ale taki debil Miłosz sobie mój telefon wziął i obdarł mnie z prywatności, z tego całego słodkiego gówna, który było tylko moje i mojej eks. Nie wiem czy czytał smsy zanim je skasował (telefon odzyskałem wyzerowany, ale o dziwo był tam jeden z moich smsów). Ale myśl, że cokolwiek co jest tylko moje miałoby trafić w niepowołane ręce to ta moja paranoja. Więc nie sprzedaję nic, co zapisywało jakiekolwiek dane.

0
StaraBaba napisał(a):

Cześć. Mam problem.. Jak trwale usunąć wiadomości SMS już usunięte normalną drogą czyli klikając usuń, By nie szło ich odzyskać w żadnym punkcie serwisowym?

Źle podchodzisz do tematu. Informacji raz upublicznionej się nie usuwa. Ją się ignoruje a jeśli to niemożliwe to podważa jej wiarygodność/autorstwo. Dzisiaj w erze AI/ML to dość proste.

Prawdę tworzy liczba niezależnych powtórzeń.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1