Wątek przeniesiony 2019-06-19 14:35 z przez furious programming.

Publikacja aplikacji.

Odpowiedz Nowy wątek
2019-06-19 14:25

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 6 dni temu

0

Witam,

Nie wiem czy umieszczam ten post w odpowiednim dziale. Jakiś czas temu zacząłem naukę programowania. Zrobiłem prosty program do układania treningów w Pythonie / kivy. Chciałbym się bardziej zmotywować do nauki i zrobić sobie challenge. Chcę opublikować aplikcje, otworzyć jakieś male forum, może być na fb. Wszystko jedno gdzie i starać dodawać się nowe funkcjonalności, które wymyśla ludzie czytający forum. Oczywiście w miarę moich możliwości. Chciałbym się dowiedzieć gdzie można umiescic aplikacje poza Google play i app store. Czy jest jakiś sklep, który moglibyście polecić czy tylko Google i app store? Może ktoś mógłby napisać jak wygląda aktualizacja takiej aplikacji i czy trzeba dodawać jakieś regulaminy, w których informuje że nie ponosze odpowiedzialności jeśli ktoś źle wykona ćwiczenie i mu sztanga spadnie na głowę, lub dotyczących ochrony danych osobowych. (nie łączy się naradzie z żadnym serwerem, wszystkie dane gromadzone są na telefonie, nie ma logowania więc w sumie nie podaje się żadnych danych). Aplikacja oczywiście będzie darmowa, bez żadnych reklam.

Pozostało 580 znaków

2019-06-19 14:39
Moderator Kariera

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 14 godzin temu

Lokalizacja: Poznań

0

Aplikację możesz umieścić gdziekolwiek - np. na swojej stronie, ale zasadniczo część osób może mieć zablokowane instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł, ponadto zasadniczo jest tak, że jednak do aplikacji z "oficjalnej" dystrybucji ludzie podchodzą z większym zaufaniem.

Co do regulaminów, RODO itp - nawet, jeśli nie jest to wprost wymagane, lepiej żebyś takie coś dołączył. Nawet, jeśli będą to dosłownie dwa zadania w stylu "nie zbieram żadnych danych osobowych, nic nie jest wysyłane na mój serwer, wszystkie informacje są trzymane lokalnie na telefonie i właściciel telefonu odpowiada za nie". Potraktuj to raczej jako zabezpieczenie - w razie jakichkolwiek problemów (których raczej bym się i tak nie spodziewał) masz podkładkę i ewentualny dowód, że nie ma podstaw, żeby się od Ciebie czegokolwiek domagać.


Naczelny forumowy hejter Apple

That game of life is hard to play, I'm gonna lose it anyway
The losing card I'll someday lay, So this is all I have to say

Pozostało 580 znaków

2019-06-19 15:02

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 1 dzień temu

1

Generalnie otwartoźródłowy kod Pythona można publikować na Python Package Index: https://pypi.org/. Potem łatwo zainstalować całą aplikację wraz z zależnościami za pomocą:

pip install moja_aplikacja

Oprócz kodu źródłowego trzeba przygotować plik setup.py, w którym zawierasz różnego rodzaju informacje na temat samej aplikacji, np. dane autora, zależne moduły, licencję, wersję aplikacji (więcej info tutaj).

Pozostało 580 znaków

V-2
2019-06-19 15:52
V-2

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 1 miesiąc temu

1
cerrato napisał(a):

Aplikację możesz umieścić gdziekolwiek - np. na swojej stronie, ale zasadniczo część osób może mieć zablokowane instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł

"Część" = lekko licząc z 99,5% użytkowników

Co do regulaminów, RODO itp - nawet, jeśli nie jest to wprost wymagane, lepiej żebyś takie coś dołączył.

Jest wprost wymagane, musisz podać "privacy policy".


Nie ma najmniejszego powodu, aby w CV pisać "email" przed swoim adresem mailowym, "imię i nazwisko" przed imieniem i nazwiskiem" ani "zdjęcie mojej głowy od przedniej strony" obok ewentualnego zdjęcia.

Pozostało 580 znaków

2019-06-19 17:22

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 3 godziny temu

0
V-2 napisał(a):

Jest wprost wymagane, musisz podać "privacy policy".

Polityka prywatności nie jest wymagana w teorii. Potrzeba jej wtedy, kiedy przetwarzasz dane osobowe, korzystasz z jakichś pozwoleń typu kamera, jesteś w programie "Designed for Families" albo wymaga tego jakaś zewnętrzna biblioteka.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0