połączenie trzech aplikacji.

0

Witam, mam do wykonania nowy serwis który oparty będzie o PHP oraz MySQL.
Sam serwis w wersji internetowej nie będzie trudny do wykonania, ale potrzebuję małej pomocy z połączeniem tego z aplikacją na desktop oraz androida.
Strona internetowa oraz obie aplikację będą miały te same funkcjonalności tzn. rejestracja, logowanie, przeglądanie danych (z bazy) oraz dodawanie jakiś danych(do bazy).
Rozważam dwie opcje:

  1. Każda aplikacja ma w sobie 'na sztywno' system logowania, rejestracji oraz manipulacji danymi.
  2. Wszystkie aplikacje przesyłają polecenia do serwera, który te polecenia 'obrabia' i zwraca dane.
    Plusy drugiego rozwiązana to na pewno fakt że gdybym chciał zmodyfikować którąś funkcję to nie muszę tego samego robić w trzech różnych systemach tylko bezpośrednio działam na serwerze który te polecenia dostaje.

Możecie mi poradzić jak by to można wykonać?
W skrócie: mam do zrobienia serwis który będzie dostępny w formie strony internetowej(php), aplikacji desktopowej(c#/java) oraz aplikacji mobilnej(java) i nie wiem jak się do tego zabrać :)

2

google: backend as a service

0

Masz bazę danych na której wykonujesz operacje z poziomu serwisu www. Napisz sobie REST-owe API. Aplikacja mobilna i desktopowa może łączyć się z serwerem z poziomu API. Możesz nawet pójść o krok dalej i stworzyć z tego API fasadę, której będzie używała także aplikacja webowa, żeby nie bić bezpośrednio do bazy, tylko poprzez API. Wtedy wszystkie operacje po stronie back-endu załatwia API, a aplikacje klienckie mają jeden wspólny interfejs.

0

Czy REST ma jakieś szczególne zalety czy po prostu jest modny?

0

Jest prosty, lekki i da sie go zaimplementować / konsumować praktycznie wszędzie.
Wadą jest oczywiście brak jasno specyfikowanego API, wiec jak ktoś slabo tego resta opisze to jest bezużyteczny, albo siedzisz 3 dni i debugujesz ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0