Wybór Technologii, Angular czy Salesforce?

0

Cześć wszystkim,
pracuje w IT od 13 miesięcy, w Salesforce. Zajmuje się typowymi dla tej platformy rzeczami, administracją, flow, automatyzacjami, trochę programowania LWC (oparte na HTML, JS i CSS) i w Apexie. W firmie zwolniło się jedno stanowisko na Angularze. Chciałbym się Was poradzić, co wybrać? Z jednej strony Salesforce jest raczej rozwiązaniem Low Code i niekoniecznie jest dużo typowych rzeczy do programowania, natomiast z drugiej widzę, że oferty pracy są naprawdę fajne i często gdzieś się słyszy i widzi, że platforma ta ma przyszłość i warto w tym pracować. Jakie jest wasze zdanie na temat wyboru między Salesforce i Angularem, jak i samą karierą w Salesforce? Reczywiście jest tak innowacyjnie i dobrze z zarobkami jak to można przeczytać w internecie?

0

Czasem okazja nie jest okazją. Rozpatrz ryzyko, co się stanie jeśli nie poradzisz sobie z Angularem. Czy wtedy wylatujesz z firmy?

3

Jeśli już umiesz trochę Salesforce, to warto wg mnie poznać inną technologię, jeśli nadal będą Ci za to płacić. A roboty w Angularze jest mnóstwo i dobrze, bardzo dobrze płatnej. Jak się nie spodoba to wrócisz do Salesforca, ale na pewno wg mnie poznanie nowej technologii, która jest na topie, doda Ci plusów.

2

Selsforce to trochę nisza. Dobrze, że znasz, bo w razie czego zawsze znajdziesz chętnych na Twoje usługi. Ale jak wspomniał kolega wyżej, chyba bym na Twoim miejscu rozważył tego Angulara.

2

Pytanie, co chcesz robić, jak chcesz klepać kod do usranej śmierci to Angular. Jak chcesz pracować bliże klienta i bliże domeny biznesowej to Selsforce. To raczej jest pytanie, co chcesz robić, a nie gdzie lepiej zarobisz.

2

Wybór Technologii, Angular czy Salesforce?

jeszcze zanim przeczytam posta, mogę napisać, że to pytanie jest źle zadane. Pomarańcze i jabłka.

W firmie zwolniło się jedno stanowisko na Angularze. Chciałbym się Was poradzić, co wybrać?

Nie patrz tak wąsko. Angular = frontend, JavaScript(+TypeScript), HTML, CSS. To cała działka programowania.

Z Angulara możesz później się przesiąść na Reacta, Vue. Ze znajomością JSa możesz iść też w backend(Node.js). Są spore możliwości rozwoju. Pytanie, czy cię to kręci.

I pytanie, jakie masz możliwości rozwoju w Salesforce. Jakie jeszcze technologie możesz poznać (albo: jakie skille możesz nabyć, niekoniecznie związane z technologią), jak pójdziesz w Salesforce? Bo opieranie się na jednej technologii jest ryzykowne, bo przestanie być modna/dobrze płatna i będziesz musiał się przekwalifikować.

1

Sprawdziłem właśnie i po wpisaniu Salceforce w wyszukiwarkę ofert pracy mamy 94 oferty na ponad 19tys. Więc chyba jednak trochę niszowe to jest.

1

wyszukiwarka Pracuj.pl:
Salesforce 526 ogłoszeń
Angular 1154 ogłoszeń

więc nie jest tak źle. Ale też zależy, na którym portalu szukasz. Na JustJoin.it faktycznie 94 tylko z Salesforce na 562 z Angular.

0

Jeżeli chodzi o pieniądze to oczywiście że Salesforce.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1