Zmiana pracy z frameworka php

0

Witajcie.
Wiele lat pracowałem jako freelancer na własnej DG. Postanowiłem ostatnio przejść na etat. Dostałem dość interesującą propozycję pracy w korporacji. Przez wszystkie lata pracowałem w Laravelu. Firma zaproponowała mi przejście i "wdrożenie" w projekt z Symfony... Przeszedłem rozmowę kwalifikacyjną i oferta, którą otrzymałem wydaje mi się fajna :)
Firma jest projektowa (mają swój projekt, rozwijany przez ponad 15 lat). Kod ponoć "aktualny":)

Problem w tym, że nigdy nie pracowałem w dużej organizacji ;)
Mam parę pytań związanych z powyższą sytuacją:

  1. Zmiana Laravela na Symfony - myślicie że warto? Ogłoszeń o pracę chyba jest więcej w Symfony? Finansowo też chyba lepiej wypada?
  2. Wiecie może jak realnie wyglądają takie "wdrożenia"? Dlaczego firmie warto kogoś "przekształcić", a nie znaleŹć typowo z Symfony? ;)
  3. Możecie polecić jakiś dobry kurs Symfony?

Z góry dzięki za informacje :)

0
  1. Czy warto? Nie wiem, nigdy nie tykałem Laravela, więc nie mam porównania.

  2. Zależy pewnie od firmy. Możliwe, że dostaniesz kurs i dostaniesz 2 tygodnie na uczenie się z tutoriala.
    A może dostaniesz mega proste taski z bieżących zadań.
    A może mix...
    To zależy. Może się okazać januszsoft i w ogóle nie będzie wdrożenia?

  3. Symfony cast (link)
    Poza tym Symfony jest bardzo dobrze udokumentowane, więc w wielu kwestiach wystarczy Ci dokumentacja.

0

Wg mnie nie warto. Robię ostatnio troszkę w larvie I powiem ze najlepsze w laravelu to są komponenty z symfony. Framework bez ładu i składu. Może da się coś szybko zrobić, jakiś mockup czy MVP, ale na dłuższą metę to jest dosłownie rzeźbienie w gownie. Wiem co mówię, bo pracowałem z symfony. Jak to mówi motto laravela - framework for artisans - czyli po naszemu rzemieślników. Mówcie co chcecie ale ten rzemieślnik to wg mnie rasowy Klepacz krudow. Gdy się projekt rozrasta to pojawiaja się problemy, których w SF byś nie miał nigdy. A nie daj Boże każą Ci coś robić w Laravel Nova CRM. Wolałbym chyba zrobić kontynuację filmu 1 man, 1 jar niż się kaleczyć przy tym.

Aaa i jeszcze eloquent.... Boże to już chyba wolałbym czystego sqla walić i napisać na szybko swoje mappery.

Nie polecam, wszyscy moi znajomi którzy robią w SF jednogłośnie twierdzą że to g**no. Koniec kropka...

0

@axelbest: a wszyscy moi znajomi jednogłośnie twierdzą coś zupełnie odwrotnego ;) Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia a kto siedzi w świecie php to wie, że jest odwieczna wojna między zwolennikami larvy i sf. Ja siedzę w larvie i nie mam zamiaru zmienić na nic innego bo kasa podobna a i programowanie przyjemniejsze. A i jeszcze qloquent, najlepsze co mogło mnie w życiu spotkać. Bardzo szybko się na tym operuje ;)

A nova? Boski panel. 3 dni i mam zrobiony panel admina dla całego ecommerce :p

0

@ehhhhh: dokladnie. 3 dni i panel admina zrobiony…tak jak pisałem, dobry jest do jakichś mockupow czy mvp.

1

@axelbest: no widzisz a ja na tym pracuje w systemach które niektóre są rozwijane od 7 lat, mają kilkanaście modułów i dziesiątki tys użytkowników dziennie ;) "Złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy" ;)

0

Dzięki za opinie :) czyli Waszym zdaniem zarobki są na plus w Symfony, ilość ofert oraz sam franework także na plus w Symfony? Ilość ofert pracy wydaje mi się ze w Symfony jest większa. Za granica chyba jest odwrotnie?

Symfony to tez większe projekty?

0

W polsce tak, tzn w polsce symfony jest teoretycznie lepiej płatne ale tylko teoretycznie bo po prostu jest więcej ofert. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że w takich niemczech, usa, singapurze to wolą larve. I nie, nie generalizuj że symfony to wieksze projekty. Na wszystkim stoją tak samo duże projekty. To gadanie o większych projektach na sf jest tylko podawane jako wymyślony argument by jakoś sobie uzasadnić że jest trudniejsze wejście i nic poza tym. No i to też wynika z faktu, że na larvie piszesz i duże i małe a na symfony tylko większe bo na małe za dużo czasu potrzeba w sf by je zakodowa i szybciej mały postawisz na larvie czy nawet codeigniterze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1