Praca dla firm z USA.

0

Siema, gdzie szukać pracy dla firm zagranicznych, na jakich warunkach zazwyczaj to wygląda i jaki poziom języka wymagają?
Stawki za oceanem wydają się być mega spoko dla developerów z polski ;)

0
Mateuszto napisał(a):

Siema, gdzie szukać pracy dla firm zagranicznych, na jakich warunkach zazwyczaj to wygląda i jaki poziom języka wymagają?

Linkedin
B2B
Komunikatywny (pewnie B2 i wyżej)

4

Do szukania pracy polecam We Work Remotely oraz Remote OK. Trochę zagranicznych ogłoszeń idzie też znaleźć na JJIT oraz NFJ.

Warunki - trochę zależy od firmy i od kraju, z którego pochodzi. Zazwyczaj B2B daje radę, ale czasami zdarzają się firmy, którym nie pasują polskie JDG (bo to takie trochę dualistyczne, jesteś osobą fizyczną, ale też firmą) i chcą mieć podpisaną umowę ze spółką - wtedy pozostaje praca przez jakiegoś pośrednika (tzw. umbrella).

2

Dla mnie najbardziej skuteczne źródła do tej pory, które bardzo polecam to: AngeList oraz wątki "Who Is Hiring?" na Hacker News (tutaj na Marzec 2022).

Jeżeli chodzi o formę zatrudnienia do tej pory spotkałam się z dwiema opcjami: B2B albo UoP (np. przez Employer of Record taki jak Deel albo Remote.com). Dodatkowo firmy z USA lubią robić background check oraz sprawdzać referencje (dzwonić do byłego pracodawcy itp.) - to u nich standard, zwłaszcza przy UoP.

0

Pytanie czy chcesz przez Polską wydmuszkę z o.o. czy bezpośrednio. Przez wydmuszkę to i na NoFluffJobs znajdziesz np. Snowflake, SumoLogic, Box i Google w warszawie/zdalnie.
Każda z tych firm oferuje UoP + akcje firmy. Akcje opodatkowane 19% w momencie sprzedaży (USD do łapy), wychodzi lepiej niż B2B (o ile nie będzie crashu na giełdzie).

Angielski może być gorszy niż się wydaje, sporo ludzi uczy się "na miejscu". B2 wystarczy żeby przejść rekrutację.

0

Poza tym co napisano up to na stronach firm do których chcesz aplikować szukaj. Np na chess.com aktualnie rekrutują i wprost pisza ze full remote z Europy a nigdzie nie znajdziesz tych ogłoszeń.

Btw ciekawe jak dużo CV spływa na taką ofertę. W końcu nie tylko dla naszego kraju wypłata w € albo $ jest czymś pięknym.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1