praca zdalna dla firmy z USA (b2b)

1

Cześć,

Jest tu ktoś kto świadczy usługi dla firmy z siedzibą w USA i odpowie na kilka pytań związanych fakturami i całą otoczką świadczenia takich usług?
O ile o zasadach wystawienia faktur trochę poczytałem, to chciałbym wiedzieć jak to wygląda bardziej praktycznie. Z jakiego narzędzia wystawiacie taką fakturę, w jakim języku i czy dodajecie jakieś specyficzne dopiski. Jeśli jest ktoś kto dostaje wynagrodzenie w dolarach, to jakiego banku używacie (jeśli możecie polecić :P).

Może ktoś ma wiedzę, skoro w USA mamy reverse charge, to czy jest możliwość w Polsce całkowitego zrezygnowania z bycia VAT'owcem? I czy taka opcja w ogóle cokolwiek da pod kątem uniknięcia zbędnych kontroli i papierków?

Jeśli ktoś woli na priv, to zapraszam

Zdrowia!

1
podedodo napisał(a):

O ile o zasadach wystawienia faktur trochę poczytałem, to chciałbym wiedzieć jak to wygląda bardziej praktycznie. Z jakiego narzędzia wystawiacie taką fakturę, w jakim języku i czy dodajecie jakieś specyficzne dopiski.

Ja korzystam z wFirma, wybieram język faktury i automatycznie generuje się polsko-angielska.

Jeśli jest ktoś kto dostaje wynagrodzenie w dolarach, to jakiego banku używacie (jeśli możecie polecić :P).

Kantor Walutowy Alior Banku. Generalnie ssie, ale ma dobre kursy (najlepsze spośród polskich banków).

Może ktoś ma wiedzę, skoro w USA mamy reverse charge, to czy jest możliwość w Polsce całkowitego zrezygnowania z bycia VAT'owcem?

Nie wiem, ale powyżej 200 tys rocznego przychodu i tak trzeba być vatowcem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1