Polski Lad a UOP z 50%KUP

6

Czy ktos gdzies znalazl przykladowe wyliczenia dla polskiego ladu przy UoP z 50% KUP?
Nie moge nigdzie znalezc a jestem ciekaw jak to wyglada z "ulga" dla klasy sredniej.
Czy ulga objeta bedzie objety caly przychod czy tylko czesc nie-autorska, autorska albo moze osobno autorska i nie-autorska.

0

Z tego co czytałem w opracowaniu ustawy to wszystkie przychody nawet te pomniejszane o 50 kup mają działać na ulgę dla klasy średniej. Ale linku juz nie pamiętam niestety

0

Niestety uchwalili to bagno. Co teraz zamierzacie?

0

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/rewolucja-w-podatkach-uchwalona-sprawd%c5%ba-co-ma-zmieni%c4%87-si%c4%99-dla-ciebie-zyskasz-czy-stracisz/ar-AAP2COF?li=BBr5CAq

Ale uwaga, są haczyki! Osoby mające pensje wyższe niż 6 tys. zł, ale niższe niż 12 tys. zł będą objęte tzw. ulgą dla klasy średniej. Dzięki temu nie stracą na podatkowych zmianach. Dopiero od 13 tys. zł będą płacić państwu więcej niż obecnie.

ciesze sie, bo moja mama bedzie miala najnizsza emeryture (mimo ze "normalnie" pracuje w budżetówce od zawsze)
nie ciesze sie bo znow bede finansował innych jeszcze bardziej...

4

Najgorsze, że tej zmiany pewnie nic nie cofnie, nawet zmiana władzy. Podatek "Belki" też miał być tymczasowy, a istnieje do dziś.

0

Odświeżyłbym ten temat, bo już tylko Długopis pozostał.
Mam wątpliwości co do tego, że osoby na UoP z 50% kup mogą korzystać z ulgi dla klasy średniej. W jednym artykule (wyborcza - https://wyborcza.biz/biznes/7,147582,27748819,polski-lad-podatkowe-zombie-przeglosowane-i-wejdzie-w-zycie.html) czytam, że nie skorzystamy z ulgi, natomiast RP (https://www.rp.pl/podatki/art18922281-fiskus-ustepuje-ulga-tez-dla-tworcow) pisze, że skorzystamy.
Jakiś specjalista, który orzeknie prawdę? :)

0

Szczerze, to przy obecnych stawkach mid i senior i tak by się nie łapali na ową ulgę, więc nie wiem czy jest sens rozważać.

2

@musrus: Nie wiem jakie argumenty ma wyborcza, bo paywall, ale patrząc na zapisy ustawy - nie powinno być problemów by skorzystać z tej ulgi mając KUP.

1

O 5,5% mniejsza pensja w moim przypadku UoP+KUP.

1

1500 mniej -.-'
tak po prostu z d**y
podpisali sobie coś
i mi po prostu wzieli z wynagrodzenia
nie mam słów

3
heyyou napisał(a):

1500 mniej -.-'
tak po prostu z d**y
podpisali sobie coś
i mi po prostu wzieli z wynagrodzenia
nie mam słów

Albo Ty się zainteresujesz polityką, albo polityka się zainteresuje Tobą.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1