Jak oduczyć sie zapierdzielac za trzech?

4

Hej, wybaczcie brak polskich znakow - pisze z firmowego kompa ze szwedzka klawiatura :)
I do tego zmierzam - do tej pory pracowalem w roznych polskich firmach, w polskich oddzialach zagranicznych film. Zawsze byl kult zapierdzielu.
Teraz, bedac w szwedzkiej korporacji, robiac wewnetrzny produkt, nic sie nie dzieje. Tempo jest slimacze. Nie mamy sprintow, nie gonimy. Jak bedzie zrobione, to bedzie zrobione. Nikt nie pospiesza, wszyscy sto razy powtarzaja "jak bedziesz miec czas, na spokojnie".
Jak sie oduczyc zapierdzielu? Zle sie czuje pracujac tak wolno, bez spiny, bez sapania managementu w kark. Mam wrazenie, ze mnie zaraz wyrzuca za to, mimo ze to cale srodowisko takie jest.

Podzielicie sie swoimi wrazeniami z podobnych doswiadczen?

6

A pracujesz z domu czy z biura? Jeśli z domu to zrób sobie samemu jedzenie i na spokojnie go zjedz, zrób jakieś ćwiczenia. Możesz też (również jak jesteś w biurze) samemu się rozwijać - oglądać tutoriale / konferencje na youtubie, albo czytać artykuły. Możesz też rozwijać się w sferach poza IT - w finansach, inwestowaniu, zdrowym trybie życia, jedzeniu, ćwiczeniach. Jeśli jesteś w biurze, to możesz też więcej zwracać uwagę na small talk / kawę z innymi - socjalizowanie się, lepsza atmosfera itp. Jeśli natomiast w domu, to możesz od czasu do czasu popisać o pierdołach na firmowym komunikatorze. Możesz też dołączyć do slacków / discordów programistów z Polski lub innych grup społecznych.

7

Jak się nauczyć zapierdzielac za trzech?

6

W każdym niebie przychodzi kiedyś diabeł z workiem gwoździ.

1

Niedawno odszedłem z polskiego Software House'a do korporacji z zagranicznym managementem. Tu też nikt się nie spieszy, a robota jest i tak na czas robiona, i żaden polski manager nie ma ciśnienia na to żeby wykazywać się kosztem czasu / nerwów / stresu programistów.

1

Zwyczajnie nie wychodzić przed szereg. Robić swoje taski i trzymać się deadline. Nie więcej, nie mniej.

6

Był podobny wątek. Weź sobie dwa kolejne etaty i nie musisz się niczego oduczać, a kasa leci.

13

Najlepiej znaleźć sobie inne twórcze zajęcia. Albo chociaż książki czytać. Czasem mam wrażenie, że ludzie, którzy mają ciśnienie na pracę w każdej wolnej chwili, nie mają zainteresowań poza pracą.

11

Zle sie czuje pracujac tak wolno, bez spiny, bez sapania managementu w kark.

Czas pójść do lekarza. Wiele osób pochlastałoby się za możliwość pracy w takim tempie.
To jest niesamowite. Człowiek ma wrażenie, że większość społeczeństwa zapieprza za miskę ryżu, a on ma problem, ponieważ może pracować bez spiny.

10

Gdzies jeszcze mozna otrzymac te odznaki?
comment_16308005545OiK3kYGiP42wAui7z3iCx,w400.jpg

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0