Jak zabrać się za programowanie?

0

Witam,

Jako, iż jest to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym serdecznie wszystkich powitać :)
Przechodząc do meritum, w tym roku zostanę absolwentem gimnazjum, więc będę musiał dokonać wyboru nowej szkoły. Na 90% będzie to technikum informatyczne, więc programowanie mnie nie ominie, zresztą zawsze mnie to ciekawiło.
Chciałbym zacząć uczyć się tego na własną rękę, tak, aby w przyszłości było mi łatwiej. Kto wie? Może nawet będę z tego w przyszłości żył.
Próbowałem się kiedyś zabrać za C++, ale skończyło się na pętlach for, while, do...while :(
Jaki język polecacie na początek? Przydatny, a zarazem prosty w nauce? Prosiłbym również o różne wskazówki, linki do dobrych i przejrzystych kursów.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

2

C#

1

Tematów było już multum. Poszukaj. Jak chcesz być dobrym programistą to musisz też szukać dobrych rozwiązań na forach itp. Masz ku temu okazję, by potrenować :) Tak na serio... Nie ma języka łatwego w nauce. Są tylko takie, które są łatwiej przyswajalne i te które są trudniej przyswajalne. Osobiście rozpoczynałem od Javy, a po tem przeszedłem na C++.

1
Demonologyy napisał(a):

Chciałbym zacząć uczyć się tego na własną rękę, tak, aby w przyszłości było mi łatwiej. Kto wie? Może nawet będę z tego w przyszłości żył.

Wybór języka jest uzależniony od obranej ścieżki kariery. WebDeveloper? Aplikacje na Android? Systemy wbudowane (układy scalone)? Musisz określić się co chcesz w życiu robić, jakim programistą być - dopiero możesz określić jakiej technologii się uczyć. Każdy język programowania rządzi się swoimi prawami.

0

Strony internetowe / aplikacje na androida / programy, gry na Windows

0

Java najbardziej podpasowuje się pod to, głównie ze względu na Androida.

0

Java może wydawać się przytłaczająca i ciężka na początek, ale jak ktoś udźwignie to potem będzie łatwiej jakby zaczynał np od C. To jest moje zdanie.

0

Motywację mam, ale nie wiem czy wystarczającą do rzucania się na Javę :<

1

Python

0

No to już nie wiem :(

C#, Java, czy Python?
A może coś innego?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0