Początki w zawodzie programisty.

0

Witam, zainteresował mnie już od dłuższego czasu zawód programisty. W związku z tym mam kilka pytań. Jak wyglądają początki w takiej branży? Od jakich i ilu kursów warto zacząć (jestem osobą totalnie zieloną w tym temacie). Czy po kilku kursach byłbym w stanie wykonywać już jakąś prace zarobkową czy branża wymaga większego szkolenia? Czy dobra znajomość języka angielskiego jest przydatna?

2

Skoro masz trudości z uzywaniem google to moze byc ciezko. Ogolnie jeden dobry kurs na youtube z hindusami i mozesz wysylac cv.

6
New1212 napisał(a):

Czy dobra znajomość języka angielskiego jest przydatna?

Tak.

Co do reszty nie umiem odpowiedzieć. Ja zrobiłem studia inżynierskie i zacząłem pracę podczas studiów, ale to było ponad 9 lat temu w innym świecie

2

spoko, trzeba mniej kursów niż na ślusarza (ironia)

3
New1212 napisał(a):

Jak wyglądają początki w takiej branży?

Chyba najbardziej typowo to jest to staż na studiach, po nim propozycja pracy. Później nowa praca.

Inne typowe i proste początki to jedna z ofert "Akademii" jak Nokia, Capgemini, EPAM (nie trzeba studiów IT).

0

Po prostu zamiast czytać randomowe artykuły na google chciałem dowiedzieć się konkretnie czegoś od ludzi którzy się tym zajmują, dlatego nie rozumiem ironicznych komentarzy. Czyli jak wnioskuje przejście xx kursów płatnych kursów nie przygotuje do tego zawodu.

6
New1212 napisał(a):

Witam, zainteresował mnie już od dłuższego czasu zawód programisty.

Super. Mnie interesuje ciężka praca. Mogę na nią patrzeć godzinami.

Jak wyglądają początki w takiej branży?

Chyba jak w każdej innej.

Od jakich i ilu kursów warto zacząć (jestem osobą totalnie zieloną w tym temacie). Czy po kilku kursach byłbym w stanie wykonywać już jakąś prace zarobkową czy branża wymaga większego szkolenia?

Jak znajdziesz po tym prace to wystarczy, jak nie, to nie.

Czy dobra znajomość języka angielskiego jest przydatna?

Tak

3

dlatego nie rozumiem ironicznych komentarzy.

@New1212 wynikają z m.in. tego ze taki wątek pojawia się tutaj mniej więcej raz dziennie :)

Czyli jak wnioskuje przejście xx kursów płatnych kursów nie przygotuje do tego zawodu.

To pewnie zależy od kursu, ale to jest trochę jak z jazdą samochodem. Możesz zrobić kurs na prawko, ale czy to faktycznie znaczy ze umiesz jeździć? A już szczególnie jak trzeba będzie siąść za kółkiem w tirze albo startować w jakimś rajdzie? :)

Generalnie potrzeba dużo praktyki i nie da się od tego uciec. Kurs mozesz zrobić w jeden dzień a potem musisz jeszcze z 1-2 lata programować i coś z tego może będzie.

2
New1212 napisał(a):

Jak wyglądają początki w takiej branży?

Jak w każdej innej, z której możesz zrobić karierę. Najpierw dostajesz rzeczy do zrobienia które są mało ważne i masz mała odpowiedzialność a potem to leci coraz wyżej, aż dostajesz rzeczy, które są np. kluczowe dla działania firmy i masz dużą odpowiedzialność. Tak w skrócie.

Od jakich i ilu kursów warto zacząć (jestem osobą totalnie zieloną w tym temacie).

Najlepiej zacząć od pójścia na studia zaoczne/dzienne jeżeli nie pracujesz i możesz sobie na to pozwolić - zapłacisz mniej niż za te pseudo kursy, zjesz zęby na wielu różnych tematach, znajdziesz staż w trakcie studiów i potem już bez problemu dociagniesz do końca studiów i życie ułożone, mówiąc kolokwialnie.

Czy po kilku kursach byłbym w stanie wykonywać już jakąś prace zarobkową czy branża wymaga większego szkolenia?

Branża jest szeroka jak ocean i głęboka jak rów mariański, może tak, może nie, zależy jakie kursy byś zrobił, ile czasu poświęcił, jak szybko wchodzą ci materiały do głowy, jak szybko jesteś w stanie nowe języki poznać, jak szybko potrafisz stworzyć jakieś projekty, czy masz gadane i jesteś w stanie błyszczeć jak kula discopolowa na jakichś zjazdach networkingowych, etc. Za dużo zmiennych, masz ludzi którzy nie poszli na studia i pracę mają, tak samo jak masz ludzi którzy na studia poszli i pracują poza zawodem bo nie udało im się nic znaleźć

Czy dobra znajomość języka angielskiego jest przydatna?

Tak

0

Dzięki za odpowiedzi te złośliwe i te mniej ;). Nakreśliło mi to jak taka droga może wyglądać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1