Praca zdalna a podatki

0

Jak to wygląda w przypadku gdy mam firmę zarejestrowaną w Polsce, ale chciałbym pracować dla jakiejkolwiek firmy zagranicznej? Np: Niemcy, USA, Szwajcaria, UK, Irlandia, Francja, Kanada.

Czy jeżeli będę miał z nimi podpisaną umowę, a będę mieszkał w Polsce to czy muszę odprowadzać tutaj jakieś podatki lub wyrównanie przy rozliczeniu PIT?

I czy jeżeli byłbym rezydentem w UK i pracował dla UK, ale też mieszkał trochę w Polsce to czy musiałbym coś w PL płacić?

0

Wszystko rozbija się o centrum życiowe + kwestia podwójnego opodatkowania, która była ostatnio zmieniana chyba, ale w szczegółach się nie wypowiem bo się nie znam :P

0

ciekawy temat ogólnie.. chętnie bym zobaczył jakieś kalkulacje lub feedback od kogoś z takim międzynarodowym praktycznym doświadczeniem.

1

O czym wy piszecie, to jest patologia xD Przeciez podatek abolicyjny polega na tym, ze w przypadku zaplacenia mniejszych podatkow niz wynikalyby z zarobkow w polsce, wyrownanie doplacamy w polsce. Nie ma czegos takiego ze placimy 40% podatku w uk, a potem jeszcze 32% w pl

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1