Jak to się dzieje że Sabre dalej szuka ludzi?

0

Cześć,
czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć jak działa wolny rynek, paróweczki itp?
Przed chwilą podobno zwalniali, w branży lotniczej podobno dalej posucha, teraz zasypują portale ofertami i spamią mailingiem (co podobno też kosztuje). Sabre.PNG

6

Jak im pracownicy uciekli to muszą zatrudnić kogoś żeby utrzymywać to co zostało. Covid, nie covid, mają kontrakt na dostarczanie usług na X lat, możliwe że w formie takiej że linie lotnicze płacą jakieś stałe $$$ za utrzymanie + dodatek za ruch, więc jakaś kasa pewnie z tego jest.

9

Na podstawie info PropertyNews i nawiązując do wpisu @Zing

Jakbym się nazywał Hans Kloss i dostał do wyboru przeniesienie z biura Abwerhry w Krakau na front pod Stalingrad albo zmianę pracy na Sabre w czasie Covid to wybrałbym Stalingrad. Na froncie wschodnim większa przewidywalność i większa szansa przetrwania.

Więc gdy się całe lata ciężko pracowało na opinię jak pracowało Sabre, to kiedy się kończy pandemia i trzeba zabrać się za robotę, wywiązać z długoterminowych kontraktów, to się zasypuje i spamuje gdzie się da.

2

Była już sytuacja (ktoś pisał o tym na forum) że zwalniali pracowników nie znających Clouda i zatrudniali pracowników znających Clouda. Więc nic nowego

1

@KamilAdam: Dokładnie, Sabre ma poważny problem ,że ma za dużo zasiedziałych 'seniorów/leadów/architektów' których nie chcą/nie potrafią w Cloudzie. Firma robi co może co może aby ich przeszkolić, dając możliwość uczęszczania na certyfikowane kursy w godzinach pracy. Niestety (podobno) pracownicy i tak nie ogarniają/chcą ogarniać. Firma ma problem bo tych zasiedziałych nie zwolni (jest ich za dużo + problemy wizerunkowe) a potrzebuje ogarniętych.

@BraVolt: Nie wiem co Twoich zdaniem Sabre zrobiło źle? Był Covid to wiadomo, że nie wiedzieli co robić to odesłali ludzi na bezpłatne urlopy (zwłaszcza że i tak nie było co robić). Większość z nich się odgrażała że nie wróci ale jak wiemy wróciła :) A teraz zamiast kazać im robić to uczy ich za free w godzinach pracy. Stawki które proponują też są całkiem niezłe.

2

@Adam Walenty:

To nie chodzi o COVID ale Sabre, Zwolnienia w Sabre, historie o tym jak ktoś przyszedł w poniedziałek rano do pracy, bo jeszcze nie wiedział, że już nie pracuje.
Te tematy krążą w internetach od lat.
Do takiej firmy nie idzie się szukać wrażeń i wyzwań kiedy jest pandemia

0

Mnie jedno ciekawi -> ktos wie czy osoby ktore sa tam zmuszone "szukac zewnetrznych mozliwosci zawodowych" dostaja odprawy ?

0
WhiteLightning napisał(a):

Mnie jedno ciekawi

czy gdyby ludziom dali możliwość przeniesienia się wehikułem czasu do innej epoki to wybrał by czasy Misia Barei czy powiedziałby, że nie musi korzystać, bo może iść do takiej firmy jak Sabre.

1
WhiteLightning napisał(a):

Mnie jedno ciekawi -> ktos wie czy osoby ktore sa tam zmuszone "szukac zewnetrznych mozliwosci zawodowych" dostaja odprawy ?

Jak jesteś na UoP i było zwolnienie grupowe to tak, generalnie z tego co słyszałem to nikomu się tam krzywda nie działa na UoP, nawet ostatnio co mieli ten przymusowy urlop to dostawali chyba 50% pensji i kilka miesięcy wolnego. Chciałbym żeby mi ktoś takie coś zapewnił. I chyba ostatnio tych na UoP raczej nie zwalniali tylko sporo osób sama odeszła. Oczywiście inaczej jest na b2b ale będąc na b2b liczysz się z tym że budżetu braknie i polecisz i to nie tylko w Sabre.

3
BraVolt napisał(a):

Zwolnienia w Sabre, historie o tym jak ktoś przyszedł w poniedziałek rano do pracy, bo jeszcze nie wiedział, że już nie pracuje.

To nieprawda i nie wiem czemu takie fejki rozsiewasz. Wypowiedzenie umowy bez informowaniu pracownika jest nieważne. Może u Janusza by to przeszło, ale w takim wielkim korpo. Jakby taka sytuacja miała miejsce to sąd pracy zniszczyłby ich. A te ploty o zwalnianiu z dnia z dzień to pewnie rozpowszechniają obrażeni kontraktorzy z 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia którzy 4/5 wypłaty przeznaczali na leasing samochodu. Strach zajrzał im w oczy jak się dowiedzieli, że w 2 tygodnie muszą znaleźć nową pracę, raty trzeba spłacać, więc w ramach odwetu plują na Sabre.

A ja już jesteśmy w temacie, to do mojego super teamu w Sabre szukam... żartuję. Nie pracowałem i nie pracuję tam. Kiedyś się rekrutowałem ale wybrałem inną ofertę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0