Język programowania dla ważnych rzeczy

1

Trochę ludzi ze świata nauki siedzi w Pythonie. A rozwiązywanie problemów naukowych przyczynia się do rozwoju ludzkości.

1

Słyszałem, że soft dla Teleskopu Kosmicznego Jamesa Webba ma hulać na zmodyfikowanym JavaScripcie.

3

Python w praktyce to burdel. Cyrk na kółkach, a nie latający cyrk Monty Pythona.

2

C++ jest do ważnych rzeczy używany, więc polecam.

1

Nie znam sie to się wypowiem: Java/C++/Python a critical systems jeszcze Ada

akceleratory, łaziki, statki kosmiczne, teleskopy, wszystko na tym stoi

1

Nie wiem czy to wyjątek czy nie bo znam tylko jeden przypadek, ale osoby zajmujące się odkrywaniem i ulepszaniem leków używają R.

0

Co do Pythona w DS/ML no to ja sie troche bawie tym:
https://github.com/scalanlp/breeze
I imho sprawdza sie to lepiej niz ten dynamiczny szajs. Ale niestety ludzie i tak beda cisnac w Pythonie bo tak.

0
KamilAdam napisał(a):

Allegro jest przepisane w większości do Javy. Wniosek - to Java jest językiem do ważnych rzeczy

W sensie do tworzenia baniek na GPW? To C++ chyba też jest dobry. ;)

Wiele banków i płatności online stoi na Javie. Wyobrażacie sobie Świat jak w latach '90 bez płatności internetowych? Zwłaszcza w czasie pandemi?

A teraz wyobraź sobie rewolucję, która wybuchłaby na świecie, gdyby ludzie rozumieli jak działa współczesny system bankowy.

Pinek napisał(a):

Co znaczy, czy wartość pracy jest adekwatna do zarobków? To pytanie nie ma sensu, bo zarobki są wynikiem wolnego rynku, podaży i popytu (ewentualnie narzucone z góry jeśli to sektor publiczny).

Po prostu nie wszystko, co dużo kosztuje, jest wartościowe.

GutekSan napisał(a):

Wszyscy się pytają o język, w którym da się najwięcej zarobić, najszybciej dojść do 30K, który ma najmniejszy próg wejścia, itp.
Dlaczego nikt nie pyta: w jakim języku pisze się rzeczy, które mają największy wkład w rozwiązywanie problemów świata? W jakim języku najbardziej pomogę ludziom? Zrobię coś ważnego? Czy nikomu już nie zależy na tym, by jego praca miała sens i czyniła dobro? I czy to ile dobra czynię koreluje z pieniędzmi, które zarabiam?

Ale co to znaczy "już"? To kiedykolwiek zależało? Ludzie generalnie są prości i leniwi, a świat do przodu pcha może promil promila, i tak to trwa od tysięcy lat. Cała reszta istnieje po to, aby się rozmnażać, żeby w następnym pokoleniu znowu był ten promil promila.

1

Tych pytań nie ma, bo ludzie chcą wejść w branżę IT szybko, nachapać się ile się da, a potem z kasą, wiedzą, znajomościami i dodatkowymi umiejętnościami mieć więcej opcji na inne życiowe pasje, pomysły na biznes i tym podobne sprawy.

W przypadku rzeczy ważnych to niestety żaden język tego nie gwarantuje. Teraz wybór języka bardziej określa to o czym nie zamierza się myśleć niż to drugie. Nie wiem czy to dobre wyjście, z pewnością wygodne, a z drugiej strony taka rzecz ogranicza wyobraźnię, a ta jakby nie patrzeć, w przypadku rzeczy ważnych powinna mieć najistotniejszy wpływ.

1

Jeśli ważne rzeczy to pieniądze, podatki i giełdy, to ani chybi język Cobol.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0