Język programowania

0

Cześć

Potrzebuje podpowiedzi odnośnie od czego zacząć i co wchodzi w skład programowania aplikacji na telefon ale tak żeby można było łączyć to z przeglądarka internetowa, czyli krótko pisząc coś na zasadzie Facebooka, Instagram itp.
Jeżeli chodzi o aplikacje na telefon to w android studio coś klikałem teraz próbuje coś w JavieFX
Ale potrzebowałbym materiały do nauki programowania na stronach i łączenia tego z aplikacjami na tel czy też kompa.

0

Tak na szybko i mało konkretnie, bo pytanie też jakoś specjalnie sensowne nie jest :P

Opcje są dwie: albo tworzysz sobie aplikację i layout, a potem zapełniasz go dynamicznie i na bieżąco treścią pobrana online, ewentualnie osadzasz w apce przeglądarkę, w której wyświetlasz swoją treść. Rzuć okiem na https://stackoverflow.com/questions/14535346/are-there-any-ways-to-embed-a-browser-in-android-app.

Może @MasterOf ma coś do dodania w tym temacie. W końcu stworzył m.in. aplikację mobilną 4Programmers, więc można powiedzieć, że jest autorytetem w tej tematyce :)

0

Chodzi o to aby np tworząc stronę. Tworzę do niej aplikacje na telefon i wyświetla mi tu i tu ta sama zawartość.
I potrzebuje jakiś materiałów szkoleniowych z jakich języków korzystać i narzędzi najlepiej.

2

Jeśli ma się wyświetlać dokładnie ta sama zawartość, zaprojektuj po prostu stronę internetową zgodną z RWD i będzie śmigać - nie potrzeba żadnej aplikacji.

Zwłaszcza, że w tagach wrzuciłeś iOS - Apple odrzuca wszystkie apki mobilne, które są jedynie klonem strony internetowej bez żadnych dodatkowych funkcjonalności ;-)

0

A np patrząc na stronę bukmachera STS posiada stronę aplikacje na androida i na ios. I wyświetla zawartości te same co na stronie.

0

Najwyraźniej nie te same ;-)

Zresztą możesz przeczytać sam: https://developer.apple.com/app-store/review/guidelines/#minimum-functionality

1
Gitesik napisał(a):

A np patrząc na stronę bukmachera STS posiada stronę aplikacje na androida i na ios. I wyświetla zawartości te same co na stronie.

No to najwyraźniej stworzyli aplikacje mobilną na podobieństwo swojej strony.

Jeśli chcesz tworzyć strony oraz aplikacje mobilne jednocześnie obracając się w tym samym stacku to mam dla ciebie dwa pojęcia:

  • Hybrid apps - coś jak natywna aplikacja, tylko wyświetla ona kod napisany HTML/CSS/JS
  • Native apps (React Native lub inny framework) - pozwoli ci on stworzyć całkowicie natywną aplikację w JS, dodatkowo możesz podpinać i pisać różne moduły w javie.

Chociaż, jeśli to co pisze @Patryk27 to prawda, to hybrydowa aplikacja nie będzie najlepszym wyborem na IOS. Za to możesz spróbować swoich sił w react'cie.

1

Jeszcze PWA - taka strona, którą można zainstalować jako aplikację. Na iOS obecnie chyba się nie da, ale pracują nad tym.

1
Ktos napisał(a):

Na iOS obecnie chyba się nie da

Już można też.

0

Ok dzięki co za odpowiedź.
A jeżeli chodzi o narzędzia w jakich wa się najlepiej piszę i dlaczego ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1