Profil na LinkedIn bez doświadczenia

0

Warto zakładać profil na LinkedIn bez doświadczenia w branży?
Aktualnie studiuję, ale żadnej posady w szeroko pojętym IT nigdy nie miałem, tylko g*wno-praca w jakichś KFC itd.
Jak jest opcja to aplikuję na staże z ogłoszeń, ale po pierwsze mało jest takich ogłoszeń, a po drugie najdalej gdzie dobrnąłem w rekrutacji to do odesłania rozwiązań zadań testowych do rekruterów i później zero odzewu.
Zatem, warto zakładać tam profil żeby szukać jakichś praktyk/staży?

2

Założyć nie zaszkodzi poza tym jak chcesz aplikować przez linkedina to spora część ofert i tak przekierowuję na właściwą stronę rekrutacji. Rzadko firmy korzystają z Easy Apply czyli bierze twój profil na linkedinie jako twoje "cv".

3

według mnie warto założyć, wpisać technologie jakie znasz i dodać.info ze szukasz swojej pierwszej pracy

5

A sądzisz, że profile seniorów z 1000 znajomych rekruterów powstają tak po prostu? :D senior też zakładał profil na linked od zera i bez tysiąca rekruterów jako znajomi. Załóż, zaproś do znajomych znajomych ze studiów / szkoły średniej, wpisz technologie i inne umiejętności jakie znasz, jak zrobiłeś jakiś projekt to też tam go sobie wpisz. To jest raczej inwestycja długoterminowa - jak już znajdziesz pierwszą pracę, to wtedy możesz spamować zaproszeniami do różnych rekruterów - podbije to także Twoją oglądalność profilu i nagle rekruterzy sami będą Cię zapraszać. I wtedy przejście do drugiej pracy będzie o wiele prostsze. No, ale na początku, bez doświadczenia, to bym nie spamował.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0