Profil na Patronite

11

@axelbest w wątku Np centrum krzeseł wspomniał o możliwości wyłączenia reklam w zamian za jakiś datek na patronite.

Objęcie patronatem miałoby przede wszystkim wyłączyć reklamy banerowe, na mikroblogu oraz reklamy ofert pracy. Do tego pewnie można by co jakiś czas rozdysponować wejściówki jakie dostajemy na rożne wydarzenia (dla wszystkich pewnie by nie starczyło, ale i tak nie każdy by chciał/mógł).

Kwota pewnie max 10 zł (od tego trzeba zapłacić prowizję dla patronite, prowizję dla operatora płatności oraz podatek dochodowy). Co myślicie? Warto z tym ruszyć?

2

Nie korzystałem wcześniej z Patronite. Jeśli trzeba im płacić prowizję to w czym takie rozwiązanie jest lepsze od jakiejś formy donate button w obrębie serwisu?

2

Czy tylko ja dostrzegam istotną różnicę między przyklejoną reklamą krzeseł a ofertami pracy?

3

Pomysł wygląda na dobry. Rzecz jest dobrowolna i nie robi rewolucji.
@Marooned Nawet w obrębie serwisu musiałbyś mieć obsługę przyjmowania płatności, co też nie jest za darmo. Tu też trzeba przemyśleć kwestię podatków: czy możesz to tak samo rozliczyć jak Patronite.

5

Dobry pomysł, ale oferty pracy niech zostaną ;]

2

Mi pomysł także pasuje i chętnie się dorzucę.
Pytanie tylko czy koszty utrzymania będą podane?

0

Ja nie wiem, czy pomysł dobry; ale jeśli uznamy, że tak, to moim zdaniem warto taką formę wsparcia dobrze zorganizować. Może przypominać jakoś co pewien czas (dłuższy?).


PS. Przypominać, ale nie w sensie np. banerów. Choć może. Sam nie wiem, ale czuję, że warto przypominać.

1

Sam pomysł jest bardzo ok. W temacie prowizji na patronite - zamiast kapitalistycznych wymysłów wrogiego imperium, możemy skorzystać z polskiej alternatywy - https://zrzutka.pl/jak-to-dziala/zrzutki-cykliczne

A co do samej idei zrzutki - ja chętnie wpłacę kilka złotych nie dla braku reklam albo że względu na inne bonusy, tylko żeby zwyczajnie wesprzeć 4p i jakiś wyrazić swoją wdzięczność.

3

IMO zrzutka nadaje się do pojedynczej zbiórki, natomiast tutaj potrzeba systemu małych, acz regularnych datków i Patronite byłoby dobrym rozwiązaniem. Ale nie znam się za bardzo na temacie zbiórek, a tym bardziej regularnego wspierania, więc nie będę mędrkował.

Pytanie tylko, ilu użytkowników zechce wesprzeć serwis w ten sposób.

6

zrzutka nadaje się do pojedynczej zbiórki

Czyli nawet nie rzuciłeś okiem na link, który wstawiłem :P
Zrzutka, poza jednorazową akcją, ma także "zrzutki cykliczne":

To bardzo proste! Zrzutka cykliczna to rozwiązanie dla każdego, kto ma coś do zaoferowania swoim odbiorcom - oczywiście w modelu subskrypcji. Wspierający wpłacają comiesięczne kwoty na konto Organizatorów. Organizatorzy dostają możliwość rozwoju swoich pasji i talentów, a Wspierający – wspaniałe nagrody i satysfakcję ze wspierania ciekawych projektów! Zrzutki cyklicznej używasz za darmo - nie pobieramy żadnych opłat ani prowizji.

To jest dokładnie to samo, co oferuje Patronite, tylko za darmo - nie pobieramy żadnych opłat ani prowizji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1