Młodszy programista Java a frontend.

0

Cześć, czy aplikując na stanowisko młodszego programisty Java lub na staż, muszę dobrze znać frontend, aby mieć szansę się wybić? Bo w wielu ofertach o pracę w Javie, widzę w wymaganiach chociażby podstawową znajomość Angulara, ale nie wiem w jakim stopniu trzeba ogarniać frontend. Na przykład do swojej aplikacji w Javie komunikującej się poprzez REST API napisałem taki frontend: https://github.com/arkadiusz97/OFNotes-frontend
title
Czy to wystarczy, skoro chciałbym zajmować się backendem czy jednak nie ma to szans i powinienem iść w kierunku fullstack?

2

Nie musisz mieć umiejętności frontendowych, żeby załapać się na Juniora w backendzie.
Tak na prawdę wystarczy jakikolwiek sensowny projekt w jakimkolwiek języku.

5

Ja siedze 3 lata na backendzie i nie wiem jak sie cssy pisze, wiec jakos sie da :D

1

Jeśli startujesz na stanowisko wyłącznie backend developera, nie musisz robić frontendu - przygotuj np. kolekcję requestów do Postmana + ciekawy opis w README i powinno wystarczyć.

2

Warto ogarniać REST API i komunikacje backendu z frontendem. Na rozmowach nie mialem zadnych pytan o technologie uzywane na froncie.

0

@Patryk27: @Belka: Macie na myśli coś takiego? https://github.com/arkadiusz97/OFNotes/blob/master/README.md Tutaj opisałem listę requestów, po jednym na każdą małą funkcjonalność na przykładzie użycia programu Curl.

1

Już lepiej, choć IMO dosyć nieczytelnie - poczytaj o tym, jakie możliwości daje markdown (np. bloki kodu), poprzeglądaj README do Twoich ulubionych projektów itd.

Ewentualnie podeślij linka koledze, poproś go o to, aby uruchomił projekt u siebie i niech opisze Ci to, czego mu w README brakowało.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0